550موتورخانه در ایلام اصلاح و بهینه‌سازی رایگان شدند

رئیس اصلاح و بهینه‌سازی شرکت گاز ایلام گفت: در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌ها در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری و آموزشی بیش از ۱۷ میلیارد ریال به مجریان طرح بهینه‌سازی پرداخت شده است.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹ 25 May 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ ولی عارفی  با اشاره به اینکه طرح اصلاح و ترمیم عایق‌کاری موتورخانه، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر سختی آب برای مشترکان مشمول به صورت رایگان انجام می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز مشترکان، باعث کاهش هزینه گازبهای آنها نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح گاز مصرفی واحدها تا ۱۵ درصد کاهش می‌یابد، گفت: از ابتدای شروع این طرح تاکنون ۶۰۰ مشترک در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۵۰ مورد اجرا و مابقی در دست اقدام است.

رئیس اصلاح و بهینه‌سازی شرکت گاز ایلام یادآور شد: از ابتدای شروع طرح تاکنون و در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌های اداری، خانگی، تجاری و آموزشی بیش از ۴۸ میلیارد ریال به پیمانکاران مجری پرداخت شده است.

وی گفت: طرح ملّی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در سال ۱۳۹۹ آغاز شده و متقاضیان پس از ثبت‌نام در سامانه شرکت ملّی گاز و با توجه به میزان مصرف گاز موتورخانه، مشمول پرداخت کمک هزینه اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه حداکثر تا ۱۰۰ درصد هزینه اجرای آن از سوی شرکت گاز استان می‌شوند.

عارفی بیان کرد: سه عامل اصلی صرفه‌جویی در مصرف موتورخانه‌ها شامل عایق‌کاری، نصب رسوب‌گیر آب ورودی و تنظیم مشعل در این طرح توسط ناظران شرکت گاز مورد بررسی قرار گرفته و یک شرکت مورد تأیید و دارای صلاحیت، به عنوان مجری طرح انتخاب و پس از انعقاد قرارداد با مالک ساختمان، بسته به میزان نیاز موتورخانه به اصلاح و بهینه‌سازی، مبالغی که در سامانه بهینه‌سازی به آن تعلق گرفته است توسط شرکت گاز به مجری پرداخت می‌شود.

رئیس اصلاح و بهینه‌سازی شرکت گاز استان ایلام تأکید کرد: این طرح به منظور کاهش هدر رفت انرژی و اصلاح مصرف گاز در موتورخانه آغاز شده و فرصتی مناسب برای انجام اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها است که مردم‌ می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

وی به برنامه های آتی این شرکت برای اجرای اصلاح و بهینه سازی موتورخانه های مسکونی اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود ادارات دولتی که دارای موتورخانه فرسوده یا راندمان پایین می‌باشند و مصرف گاز بیش از استاندارد دارند، در سامانه https://goc.nigc.ir ثبت نام کرده و از مزایای این طرح ملّی به صورت رایگان بهره‌مند شوند./م

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار