مدیرکل میراث فرهنگی ایلام:
مدیرکل میراث فرهنگی ایلام از برپایی ۱۰۰ غرفه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی استان در شش شهرستان ویژه ایام نوروز خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵ 18 March 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ فرزاد شریفی مدیرکل و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان ۲۵ اسفندماه با اعلام این خبر اظهار کرد: در ایام نوروز در راستای معرفی محصولات شاخص صنایع دستی استان به گردشگران و مسافران نوروزی ورودی به استان در شش شهرستان اقدام به برپایی ۱۰۰ غرفه صنایع دستی شده است.

وی افزود: هدف از ایجاد غرفه های صنایع دستی در ایام‌ نوروز کمک به معرفی و فروش محصولات صنایع دستی استان است که در واقع در ایام‌ نوروز برای صنایع دستی اقتصاد نوروزی را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت:  امسال همانند سال های گذشته  در قلعه والی شهر ایلام با ایجاد غرفه های صنایع‌دستی، برپایی سیاه چادر در قالب نوروزگاه در محل قلعه والی شهر ایلام و دیگر شهرستان ها با ایجاد برنامه هایی آئینی و سنتی سعی در بوجود آمدن نشاط نوروزی برای گردشگران و مسافرین نوروزی که استان ایلام را به عنوان‌مقصد گردشگری انتخاب کرده اند رو تا قبل از شب های قدر را در دستور کار خود قرار داده ایم.

شریفی تصریح کرد: اولویت غرفه ها بیشتر به کارگاه های تولیدی و برند دار و بسته بندی شده است که بتوانند بهتر صنایع را معرفی کنند ولی صنایع دستی کوچک و خرد هم در این غرفه ها مستقر هستند تا بتوانند تجربه لازم جهت حضور در نمایشگاه های بزرگ‌تر را کسب کنند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار