مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام:

اجرای ۷ هزار و ۵۱۰ متر خط انتقال و شبکه توزیع در شهرستان دره شهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: با هدف پایداری و سازماندهی توزیع آب شرب در شبکه آبرسانی و افزایش کمی و کیفی فشار آب، لوله گذاری، توسعه و اصلاح ۷۵۱۰ متر شبکه توزیع آب، خط انتقال در شهرستان “دره شهر” اجرا شد.
کد خبر: ۱۱۵۰۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵ 25 January 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ پرویز ناصری با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات اجرایی لوله‌گذاری طرح انتقال آب از جنس لوله های فولادی۴۰۰ میلی متری از سراب دره‌شهر به این شهر با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل شهرهای دارای تنش آبی، با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال اجرا است.

وی افزود: شبکه انتقال و توزیع آب دره شهر فرسوده و از جنس لوله های آزبست است بنابراین به منظور رفع افت فشار آب در بخش هایی از این شهر، خط انتقال آب از سراب بطول ۲ کیلومتر از جنس لوله فولادی ۴۰۰ میلیمتر در دستور کار شرکت قرار گرفت.

مدیر عامل آبفای ایلام گفت: این پروژه با پیشرفت ۷۰ درصد در حال اجرا است  و با بهره برداری از آن مشکل افت فشار آب برای سه هزار خانوار در ۶ محله مسکونی شهر دره شهر مرتفع می‌شود.

ناصری ادامه داد: با  اجرای فاز دوم این پروژه نیز مشکل افت فشار کوی طالقانی و مجتمع مسکن مهر دره شهر را نیز مرتفع می گردد.

وی با بیان اینکه این استان جز استان های برتر در اجرای طرح جهاد آبرسانی به روستاها است تاکید کرد: با تلاش، اهتمام و عملکرد جهادی شرکت آب و فاضلاب استان و بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طرح جهاد آبرسانی به روستا های استان  با بیش از ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است و در همین راستا پیگیری و اجرای خط لوله انتقال روستاهای “قلعه تسمه”، “وحدت آباد”، “فاضل آباد” و “عباس آباد” با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

مدیر عامل آبفای ایلام افزود: در ۹ ماهه اول سالجاری ۵۴۰ مورد شکستگی لوله در حوزه خطوط انتقال، شبکه توزیع و انشعابات در سطح شهرستان توسط اکیپ تعمیرات امور آبفا شهرستان دره شهر رفع گردید.

ناصری در پایان از هم استانی ها خواست با اعلام و گزارش به موقع شکستگی ها و صرفه جویی در مصرف آب، ضمن جلوگیری از قطعی و کاهش افت فشار در سایر مناطق ،خادمین خود در مجموعه آبفا را یاری نمایند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار