دلالان تحریم، دست‌های پشت پرده و جریان‌های فکری مدیریت شده لطمات جبران‌ناپذیری را به کشور وارد کرده‌اند
کد خبر: ۹۴۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰ 14 February 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛ سلیمانی‌دشتکی اظهار داشت: از جمله این موارد می‌توان به حمله نابخردانه به سفارتخانه انگلستان و یا کنسولگری عربستان در مشهد مقدس است.

وی افزود: ایران پس از حادثه منا از عربستان طلبکار بود اما حمله عده‌ای به کنسولگری این کشور موازنه را در سطح بین‌الملل به نفع عربستان تغییر داد و این حرکت اشتباه موجب قطع ارتباطات و تیرگی رابطه بین ایران و عربستان شد.

استاندار ایلام یادآور شد: ایران به خاطر مسائل اتقاق افتاده در حج سال ۱۳۹۴ می‌توانست استفاده‌های دیپلماتیک زیادی ببرد، اما حمله به کنسولگری عربستان لطمه زیادی را به روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری ایران و عربستان وارد کرد.

وی یادآور شد: طی سال‌های اخیر در محافل داخلی و خارجی حمله‌های زیادی به دولت شد در حالی که دولت به خاطر وضع تحریم‌های سخت از سوی آمریکا و حامیانش و نیز خروج یکجانبه ترامپ از برجام در شرایط جنگ سخت اقتصادی قرار دارد.

وی تاکید کرد: تحریم‌های ظالمانه، ارتباط ایران با کشورهای دیگر را به چالش کشید و بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار مطالبات ایران توسط کشورهای مختلف بلوکه شد و حتی آمریکا اجازه نداد حق عضویت ایران در سازمان ملل از محل این مطالبات پرداخت شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: آمریکا در زمان شیوع ویروس کرونا اجازه ورود دارو به ایران نداد، هدف آنها از هم پاشیدن نظام جمهوری اسلامی بود که با وجود این موانع با مدیریت دولت و سایر دستگاه‌های بدنه نظام، دشمن به خواسته‌های خود نرسید.

سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه کشور در شرایط جنگ سخت اقتصادی قرار دارد، یادآور شد: اداره کردن مملکت با وجود هجمه‌های شدید تحریم و جنگ اقتصادی کار سخت و پیچیده‌ای است اما با این وجود تلاش‌های دولت و همراهی مردم باعث شد کشور دچار بحران نشود.

وی اظهار داشت: فشار زیادی به دولت تدبیر و امید به خاطر تحریم‌ها و خروج یکجانبه آمریکا از برجام آمد و نسبت به عدم عملیاتی شدن وعده‌های دولت انتقادهایی وارد شد در حالی که رییس‌جمهوری وعده‌های مشخص با منابع معین داشت اما تشدید تحریم‌ها و عوامل داخلی مخالف با دولت نیز به این شرایط سخت دامن زد.

استاندار ایلام گفت: اما با این وجود تاکنون کشور اداره شده و افتتاحیه‌های مداوم رییس‌جمهوری در نقاط مختلف کشور شاهد تلاش دولتمردان برای عمران و آبادانی کشور است و در استان ایلام نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان افتتاح طرح انجام شده و ۶۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دولتی نیز در استان ایلام طی سه سال اخیر صورت گرفته است./م

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار