مدیرکل استاندارد ایلام خبر داد؛
مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون طی ۲۱۷ بازرسی توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار ۸۷ فقره گواهی تاییدیه برای آسانسورهای استان صادر شده است.
کد خبر: ۹۳۴۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰ 25 January 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛ مهناز همتی  اظهار داشت: اجباری شدن استاندارد آسانسورها و دستورالعمل آن جهت صدور پروانه و پایان کار ساختمان به شهرداری‌های کشور از سال ۱۳۸۲ ابلاغ شده است..

وی افزود: بازرسی از آسانسورهای ساختمان‌های عمومی و دستگاه های دولتی و مراکز درمانی و ... در دستور کار این اداره کل بوده و توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار در استان انجام می گیرد.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: برای اطمینان از برقراری شرایط ایمنی آسانسورها، لازم است آسانسورهای فعال، سالیانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده و بازرسی شوند.

همتی اظهار داشت: کاربران آسانسور می‌توانند با ارسال شناسه ملی ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۵۱۷ از آخرین وضعیت بازرسی آن مطلع شوند.

وی تاکید کرد: در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت‌های ذیصلاح و بازرسی ادواری سالیانه آسانسور، مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است./م

بیشتر بخوانید :

صدور 33 فقره گواهی تأییدیه ایمنی آسانسور در ایلام

صدور 31 فقره گواهی تاییدیه آسانسورهای در استان

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار