مدیرکل راه و شهرسازی ایلام:
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: تاکنون ۴۵ هزار و ۹۲۹ مورد ثبت‌نام متقاضیان برای مسکن ملی در استان انجام شده که از این تعداد ۹۲۰۶ مورد حائز شرایط اولیه بوده است.
کد خبر: ۱۱۲۸۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰ 25 September 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ فرشاد دوستی اظهار کرد: ثبت‌نام و واگذاری زمین به خانواده‌های دارای فرزند سوم متولد شده بعد از تاریخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ یکی از وظایف مهم اداره کل راه و شهرسازی استان است و خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال نیز می‌توانند در این خصوص ثبت‌نام کنند و تشکیل پرونده دهند.

 وی از ثبت‌نام نزدیک به ۲۰۰۰ خانواده در طرح قانون جوانی جمعیت و خانواده در استان ایلام خبر داد و گفت: تاکنون ۴۵۰ قطعه زمین در شهرهای مهران و دهلران برای عقد قرارداد واگذاری آماده شده و این تعداد روزانه در حال افزایش است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: با توجه به کمبود زمین در بیشتر شهرستان‌های استان بنا بر درخواست متقاضیان زمین در شهرهای مهران و دهلران به خانواده‌های واجد شرایط واگذار می‌شود و برای واجدین شرایطی که مایل به دریافت مسکن ملی در شهر خود هستند نیز شرایط فراهم بوده و تاکنون ۴۸ خانواده نیز تقاضای مسکن ملی داشته‌اند که پروژه نهضت ملی مسکن برای این عزیزان نیز در شهر مورد تقاضا که اکثراً در شهر ایلام است در نظر گرفته شده است.

دوستی با بیان اینکه ۳۵ هزار میلیارد ریال طرح راه‌سازی در این استان با پیشرفت‌های فیزیکی مختلف در دست اجراست، تصریح کرد: این طرح‌ها شامل ۷۳ طرح عمرانی راه و شهرسازی و ۱۵ طرح شرکت زیرساخت است.

وی از اختصاص ۵۱۷ میلیارد ریال اعتبار اربعین برای راه‌های استان خبر داد و تصریح کرد: این میزان اعتبار در بخش اربعین سال جاری برای توسعه راه‌های مواصلاتی استان اختصاص یافت.

دوستی با بیان اینکه طرح‌های مختلفی در حوزه راه‌سازی از «حمیل» تا مهران و پایانه مرزی تعریف شده که بخش مهمی از این پروژه‌ها تا اربعین تکمیل شدند، ادامه داد: در ایام اربعین امسال و با تلاش شبانه‌روزی اداره کل راه و شهرسازی استان، پیمانکاران و مشاوران تونل دوم راه کربلا به طول ۷۲۰ متر (۷۳۲ متر با پورتال ورودی و خروجی) به صورت کامل با رعایت تمامی استاندارها از جمله لاینینگ و روشنایی و علائم کامل تکمیل و زیر بار ترافیک قرار گرفت که کار بزرگی بود.

وی گفت: در ایام اربعین امسال و با جدیت پیمانکاران طرح زیرگذر ارغوان شهر ایلام با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از هزینه ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل جاده ایلام مهران خبر داد و گفت: طرح‌های بزرگ راه‌سازی در استان فعال است و با توجه به برگزاری کنگره بزرگ اربعین تمرکز راه و شهرسازی استان به تکمیل بزرگراه ایلام - مهران معطوف شد و این مسیر تکمیل و زیر بار ترافیک رفت.

 وی تأکید کرد: در محدوده کنجانجم ۸ کیلومتری راه وجود دارد که باید با توجه به اینکه جاده در بستر رودخانه قرار دارد تکمیل شود.

 مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه سهم استان ایلام از طرح ملی نهضت مسکن ۳۲ هزار و ۶۰۱ واحد است، تصریح کرد: تاکنون ۴۵ هزار و ۹۲۹ مورد ثبت‌نام متقاضیان برای مسکن ملی در استان انجام شده که از این تعداد ۹۲۰۶ مورد حائز شرایط اولیه بوده است.

 دوستی با بیان اینکه تاکنون ۳۷۶۹ نفر از متقاضیان آورده خود را واریز کرده‌اند، گفت: مسکن ملی در دهلران در قالب ویلایی ساخته خواهد شد./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار