نماینده ولی‌فقیه در استان؛
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت :اگر استعداد ایرانی به کار گرفته شود، به آن جایی می رسد که به فرموده پیامبر اکرم (ص)اگر علم در ثریا باشد قوم سلمان فارسی به آن دسترسی پیدا می کنند.
کد خبر: ۱۰۶۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵ 24 September 2022

به گزارش تابناک ایلام ؛ حجت الاسلام الله نور کریمی نیا   در آیین بازگشایی مدارس استان ایلام در مدرسه هیئت امنایی دهخدا، با تسلیت سالروز رحلت جانگداز رسول اکرم(ص) و تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز بازگشایی مدارس، اظهار کرد: دو سال به خاطر ویروس کرونا مدارس ما تقریبا تعطیل بود و در دوران دفاع مقدس نیز به خاطر حمله رژیم بعثی مدارس در برخی مواقع در مناطق جنگ زده از جمله ایلام تعطیل شده بودند، مدارس گاهی در زیر درختان بلوط برگزار می شد.

وی تصریح کرد: با وجود جنگ اما، مدارس ما در جبهه های جنگ هم تشکیل می شد و امروز بسیاری از مسئولان ما کسانی هستند که در مدارس در جبهه ها درس خواندند، رزمندگان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس، در جبهه های حق علیه باطل در برابر دشمن، خط دفاعی تشکیل می دادند و در همان شرایط نیز در کلاس های درس در جبهه حاضر می شدند، هم تحصیل و علم آموزی داشتند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس شاهد نسلی بود که برای ما افتخار آفریدند با تمام وجود برای پیشرفت علمی، اقتدار و عزت و سربلندی ایران اسلامی تلاش کردند، ابراز کرد: امروز عزت و افتخار ما مرهون مجاهدت‌های شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان و مردان بزرگ است و امروز نوبت شما دانش آموزان است که در عرصه علم و دانش در راستای توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی گام بردارید.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه تحصیل، تهذیب و ورزش سه انتظار مقام معظم رهبری از دانش آموزان امروز است، ابراز کرد: اگر استعداد ایرانی به کار گرفته شود، به آن جایی می رسد که به فرموده پیامبر اکرم (ص)اگر علم در ثریا باشد قوم سلمان فارسی به آن دسترسی پیدا می کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: امروز این عرصه برای دانش آموزان فراهم است، پیشرفت های علمی که امروز جمهوری اسلامی دارد نشان دهنده فراهم بودن شرایط برای دانش آموزان است، این پیشرفت امروز، مرهون خون شهیدان و تلاش علمی دانش آموزان است، ما در مدت زمان کوتاهی توانستیم به دنیا برسیم.

وی بیان کرد: دانش آموزان در کنار درس، تهذیب و ارتباط با خدا داشته باشند که بهترین کمک برای دانش آموزان در راستای ترقی و دستییابی به قله های علم است، اگر می خواهیم موفقیتی داشته باشیم به طور قطع، در پرتو ارتباط با خدا است.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه امروز مقابله دشمن با برای این است که ارتباط با خدا نداشته باشیم، ابراز کرد: اگر می خواهیم در جنگی که با شیطان بزرگ و استکبار جهانی داریم شکست نخوریم، بایستی دانش آموزان امروز که آینده ساز کشور هستند این سه شاخص را محور فعالیت و زندگی خود قرار دهند.

وی بیان کرد: انتظاری می رود که دانش آموزان به عنوان صاحبان اصلی آینده کشور که نقش پیش برنده در مقیاس جهانی دارند، تحصیل، تهذیب و ورزش است که امید است دانش آموزان این سه مولفه را سرلوحه کار خود قرار دهند./م

بیشتر بخوانید ::
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار