مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه طرح پایش مصرف گاز در ادارات سطح استان ایلام از مرز ۴ هزار مورد عبور کرده است، گفت: از ابتدای شروع این‌طرح که از اول آذرماه سال‌جاری با هدف صرفه‌جویی و مدیریت انرژی شروع شده‌است، میزان مصرف گاز ادارات و سازمان‌های دولتی استان بیش از ۴ هزار‌و ۱۸ بار، مورد بازرسی و پایش قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۰۲۳۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰ 19 January 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ عباس شمس‌اللهی افزود: بر‌‌اساس بخشنامه ابلاغی صرفه‌جویی در مصرف گاز از سوی معان اول رئیس جمهور، تشکیل جلسات مرتبط در استانداری، مکاتبه و ابلاغ به کلیه ادارات و نهادهای دولتی در جهت رعایت حداکثر صرفه‌جویی در مصرف گاز، شرکت گاز ایلام اقدام به تشکیل گشت‌های پایش مصرف گاز ادارات و ارگانهای دولتی نموده است.

وی با بیان اینکه از شروع این طرح تا‌کنون ۵۰۵ مورد اخطار به ادارات و ارگانهای دولتی استان که نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام نکرده‌اند ابلاغ شده‌است، اظهار دادشت: پیرو اخطار‌های صادره، متاُسفانه برخی از دوایر دولتی نه تنها در جهت رعایت الگوی مصرف اقدامی نکرده‌اند بلکه افزایش مصرف نیز داشته‌اند که به ناچار نسبت به قطع گاز آنها اقدام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه تاکنون گاز ۷ ارگان دولتی در سطح استان قطع شده‌است، تصریح کرد: با برودت هوا و افزایش مصرف گاز، اخیراً تعداد ۲۰ دستگاه دولتی دیگر مشمول قطع گاز می‌باشند که لیست آنها به استانداری اعلام گردیده و در صورت عدم اصلاح فوری در روند مصرف خود، گاز این دستگاه‌ها نیز قطع خواهد شد.

شمس‌اللهی بر ضرورت صرفه‌جویی مشترکین خانگی و اداری در مصرف گاز تاُکید کرد و اظهار داشت: به منظور صرفه‌جویی و مدیریت انرژی، از مسئولان ادارات درخواست شده بود که وسایل گرمایشی سازمان‌ها را یک ساعت قبل از اتمام ساعت کاری و نیز در تعطیلات آخر هفته خاموش کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه این شرکت در انجام رسالت سازمانی و مسئولیت اجتماعی خود با مشارکت نیروهای امداد و بسیجی حوزه گاز، دمای محیط ادارات استان را رصد کرده و از نزدیک مورد پایش قرار می‌دهد، گفت: در طول این دوره بازرسی‌ها، به آن دسته از ادارات و نهادهایی که موضوع صرفه جویی یا دمای رفاه را رعایت نکردند در مرحله اول، اخطار کتبی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه این گشت‌ها به صورت مستمر در ساعات کاری ایام هفته و نیز در تعطیلات پایان هفته مصرف گاز و رعایت دمای رفاه در ادارات و ساختمان‌های دولتی را پایش می‌کنند، افزود: در صورت عدم رعایت صرفه‌جویی و دمای رفاه، در مرحله اول اخطار کتبی به این ادارات ابلاغ می‌شود و در صورت عدم اصلاح مصرف، در مرحله بعد لیست ادارات متخلف به استانداری اعلام که در صورت عدم توجه به اخطار‌ها یا عدم اصلاح رویه مصرف گاز، برابر قوانین و مقررات مربوطه، گاز آنها قطع خواهد شد.

شمس‌اللهی در خصوص پایداری جریان گاز در این فصل از سال تاُکید کرد: با بسترسازی و تقویت زیر‌ساخت‌های خطوط انتقال و شبکه‌های گازرسانی، روند تداوم خدمت رسانی به مردم استان از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و امیدواریم امسال و با اجرای تمهیدات لازم، هیچگونه قطعی گازی نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: با افزایش برودت هوا و افزایش مصارف گاز طبیعی در فصل سرد سال، صرفه‌جویی در مصرف این حامل انرژی از سوی تک‌تک افراد جامعه بسیار مهم بوده و مشترکین گرامی با رعایت الگوی مصرف بهینه و رعایت دمای رفاه ( ۲۱ - ۱۸ درجه سانتیگراد) شرکت گاز استان ایلام را در ارائه خدمات مستمر یاری نمایند./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار