مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: ظرفیت مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی این استان ۷۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
کد خبر: ۸۸۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸ 27 July 2020

به گزارش تابناک ایلام؛  نورالله دلخواه اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه بیش از ۱۴۴ هزار مسافر در ۳۰ هزار و ۳۴۲ سفر در استان ایلام جابجا شده است.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۶ درصد سفرها و ۷۹ درصد مسافران در استان کاهش یافته است.

دلخواه با بیان اینکه در پی شیوع کرونا تمامی پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی رعایت می‌شود، یادآور شد: استفاده از ماسک در همه وسایل حمل و نقل عمومی بین‌شهری و پایانه‌های مسافری اجباری و الزامی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام تاکید کرد: هم‌اکنون فروش اینترنتی یا حضوری بلیط وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

توپوگرافی خشن، وجود ناهمواری و پستی و بلندی فراوان در کنار کوهستانی بودن بخش عمده‌ای از ایلام باعث شده است این استان در مقایسه با دیگر مناطق کشور حتی استان‌های همسایه از حیث راه از کم توسعه‌ یافته‌ترین مناطق باشد./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار