تبهکار حرفه‌ای بعد از خواستگاری از دختران، آنان را موردآزار قرار می‌داد و با تهدید به انتشار فیلم‌های خصوصی، از آنها اخاذی می‌کرد.
کد خبر: ۱۶۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲ 19 January 2016
 تبهکار حرفه‌ای بعد از خواستگاری از دختران، آنان را موردآزار قرار می‌داد و با تهدید به انتشار فیلم‌های خصوصی، از آنها اخاذی می‌کرد. 

به گزارش شرق، دختری جوان چند روز پیش با مراجعه به کلانتری ولنجک به مأموران اعلام کرد شخصی به ‌نام «امیر» با فریب وی مقداری طلا و جواهر از او دریافت کرده و متواری شده است. 

مال‌باخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چندی‌پیش با جوانی به نام امیر که خود را جواهرفروش معرفی می‌کرد آشنا شدم. پس از مدت کوتاهی وی مدعی شد علاقه شدیدی به من پیدا کرده و به این بهانه از من درخواست ازدواج کرد. او به این شیوه اعتماد مرا جلب کرد تا اینکه یک روز در یکی از قرارهای ملاقات، به‌اصرار، مرا به منزلش برد و در آنجا مورد آزار و اذیت قرار داد».

شاکی درباره نحوه اخاذی از وی و گرفتن طلا و جواهرات توسط «امیر» به کارآگاهان گفت: «امیر پس از آن اتفاق با بیان این ادعا که از من فیلم تهیه کرده، با تهدید به انتشار فیلم، مقدار قابل‌توجهی طلا و جواهرات از من اخاذی کرد». هم‌زمان با آغاز رسیدگی به شکایت اولین شاکی، دختر جوان دیگری با در‌دست‌داشتن یک برگ شکایت مبنی بر کلاهبرداری در پایگاه یکم پلیس آگاهی حاضر شد.

 وی در اظهاراتش عنوان کرد: «فردی به‌ نام مهدی ابتدا به‌عنوان خواستگار اطمینان مرا جلب کرد و در ادامه خودروی مرا حدود یک هفته پیش به بهانه تعمیرات گرفت؛ ضمن اینکه طلاهایم به ارزش تقریبی ٧٠‌ میلیون تومان را نیز به بهانه تعویض گرفت و تاکنون آنها را پس نداده است». 

شاکی جدید درباره نحوه آشنایی با مهدی مانند اولین شاکی پرونده، عنوان کرد مهدی خودش را به‌عنوان یکی از جواهرفروشان تهران معرفی و با طرح پیشنهاد ازدواج و ادعای علاقه‌مندی، اطمینان وی را جلب کرد.  با توجه به شیوه و شگرد متهم در فریب دختران و زنان جوان تحت عنوان جواهرفروش، بلافاصله کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی «مهدی‌.ن» (٣٣ساله) را به‌عنوان مجرم سابقه‌دار شناسایی کردند.

 سوابق مهدی حکایت از آن داشت که او در سال ١٣٩٢ نیز دقیقا به همین شیوه و شگرد و با استفاده از عنوان جواهرفروش، اقدام به فریب دختران جوان و کلاهبرداری از آنان کرده است.  با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست‌آمده از سوابق متهم، مخفیگاه وی در بلوار ارتش، شهرک لاله شناسایی و او دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

با بررسی اسناد و مدارک به‌دست‌آمده از متهم، مشخص شد او مشخصات قربانیان خود را به همراه مدل خودروهای آنها به دست آورده و در ادامه از طریق شبکه‌های مجازی به‌ویژه تلگرام، به صورت کاملا مشابه به آنها ابراز علاقه شدید کرده و درنهایت با تهدید قربانیان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی از آنها اخاذی کرده است. 

سرهنگ کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به سوابق گذشته متهم در فریب و اخاذی از دختران و زنان جوان، شناسایی تعدادی از شکات در پرونده اخیر، به‌دست‌آمدن اسناد و مدارک از متهم مبنی بر احتمال فریب تعداد دیگری از زنان و به منظور شناسایی سایر جرائم ارتکابی و همچنین شکات احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه یک تهران صادر شده است و از شکاتی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به این پایگاه واقع در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند. 

بنا بر این گزارش، مهدی در حالی در بازداشت به سر می‌برد که در پرونده سال ١٣٩٢ نیز با توجه به اینکه تحت عنوان طلافروش و با استفاده از خودروهای مدل‌بالا اقدام به فریب، سرقت و اخاذی از دختران کرده بود، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضائی صادر شده و با اطلاع‌رسانی به‌عمل آمده از سوی جراید و خبرگزاری‌ها، بیش از ٢٠ دختر اقدام به طرح شکایت از متهم کرده بودند.

اخاذی از دختران با تهدید به انتشار فیلم‌های خصوصی


اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار