رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام:
رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام گفت: این استان دارای استعدادهای نابی در این رشته ورزشی است، این موضوع می‌طلبد که نهادهای مرتبط بیشتر از این رشته ورزشی، خصوصاً از نظر تجهیزات حمایت کنند.
کد خبر: ۱۱۷۰۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵ 11 June 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ یوسف پولاب اظهار کرد: هیئت دوچرخه‌سواری استان ایلام از اوایل دهه ۵۰ شروع به فعالیت کرده است و تا این لحظه هم با حضور پیشکسوتان این عرصه در حال پیش‌روی است.

وی گفت: دوچرخه سواری یک رشته تجهیزات‌محور است و بدون وسایل مورد نیاز آن تمرین در این رشته ورزشی سخت می‌شود، هیئت دوچرخه سواری استان ایلام‌ در گذشته از نظر تجهیزات مشکلاتی داشته است ولی با وجود تمام این‌ها ورزشکاران مختلف در همین استان توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف توانایی‌های خود را نشان دهند.

پولاب ادامه داد: در چهار سال گذشته بانوان ورزشکار هیئت توانسته‌اند برای اولین بار در المپیاد استعدادهای برتر کشور، مدال کسب کنند، همچنین این هیئت همایش‌های عمومی نیز در استان برگزار کرده که پیامد آن معرفی این ورزش به مردم بوده است.

وی افزود: در استان ایلام حدود ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر را بانوان و ۱۰۰ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام تصریح کرد: تقریباً ۱۵ مربی کارت‌دار در استان ایلام در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند. در همین خصوص در سال گذشته برای اولین بار کلاس مربیگری درجه ۳ در استان ایلام برگزار شد.

پولاب گفت: هزینه‌های دوچرخه سواری برای خانواده‌ها واقعاً سرسام‌آور است و این نیاز به حمایت اداره ورزش و جوانان، استانداری و سایر نهادهای مرتبط دارد. حقیقتاً در استان ایلام استعدادهای فراوانی وجود دارد، به همین خاطر به دنبال کشف استعدادهای این رشته ورزشی در سنین و رده‌های پایه هستیم و دراین راستا با مدارس نیز در خصوص کشف استعدادها ارتباط‌هایی برقرار کرده‌ایم.

وی از برگزاری لیگ دوچرخه‌سواری جوانان در استان ایلام خبر داد و گفت: با فدراسیون صحبت‌هایی شده است که این لیگ در استان ایلام برگزار شود و اگر این اتفاق بیفتد شاهد این هستیم برای اولین بار در استان مسابقات دوچرخه سواری به شکل گسترده برگزار شده است. به احتمال زیاد این لیگ در مرداد ماه برگزار شود.

پولاب افزود: هیئت دوچرخه سواری در شهرستان‌های ایوان، دره‌شهر، سیروان، هلیلان و دهلران فعال است و سالانه مسابقات مختلفی در این شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان ایلام گفت: یکی از اهداف اصلی ما در آینده راه‌اندازی پیست دوچرخه سواری بی‌ام‌ایکس است که یک رشته المپیکی نیز می‌باشد. احتمال زیاد این پیست در مجموعه ورزشی قلاویزان برگزار شود./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار