استاندار ایلام با بیان اینکه تونل کبیرکوه ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این تونل برای بهره برداری کامل ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
کد خبر: ۱۱۷۰۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۹ 10 June 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ حسن بهرام‌نیا در دیدار با " محمدعلی قشقایی"معاون هماهنگی و پیگیری معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به نقش تونل کبیرکوه در تسهیل تردد و کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در ایام سال به ویژه ایام اربعین، اظهار کرد: تکمیل تونل کیبرکوه به عنوان یک پروژه ملی، نه تنها مطالبه مردم استان بلکه مطالبه مردم کل کشور است.

وی خواستار تامین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه مهم و کلان در اسرع وقت شد و افزود: عملیات اجرایی پروژه تونل کبیرکوه از سال ۱۳۸۹ آغاز شد که تا سال ۱۴۰۰ حدود ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافت اما از ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۱۰هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم به این پروژه تزریق شده است.

استاندار ایلام یادآور شد: پیشرفت فیزیکی این پروژه تا قبل از سال ۱۴۰۰ حدود ۴۳ درصد بود اما طی حدود دو سال، پیشرفت فیزیکی آن به ۹۶ درصد رسیده و در آستانه افتتاح است.

بهرام‌نیا ادامه داد: کار آسفالت این تونل از مسیر آبدانان آغاز شده اما این پروژه برای بهره‌برداری نیازمندتزریق اعتبار به میزان ۱۲ هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به ابر پروژه سامانه گرمسیری به عنوان ابرپروژ استان ایلام، گفت: در حال حاضر ۴۲۵۰هکتار از زمین‌های دیم شهرستان مهران با بهره‌گیری از سامانه گرمسیری، از نعمت آبیاری بهره‌مند شده و با بهره‌برداری کامل، در مجموع ۱۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در شهرستان‌های مهران و دهلرانزیر پوشش آبیاری خواهد رفت.

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات ماندگار دولت سیزدهم و رییس‌جمهور شهید در اختصاص اعتبارات به مسیر ایلام - مهران، گفت: به پاس این خدمات ماندگار و ارزشمند، بزرگ‌راه ایلام به مهران به نام شهید آیت‌الله رئیسی(شهید جمهور) نام‌گذاری و هفته گذشته از تابلوی این بزرگ‌راه رونمایی شد./م

بیشتر بخوانید :

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار