معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام:
معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام گفت: در اردیبهشت سال ۱۴۰۳، تعداد ۲۰۳ هزار و ۷۸۶ پلاک یکتا توسط سامانه‌های ثبت تخلف در استان شناسایی شده است که از این تعداد، ۱۷۱ هزار و ۴۲۲ پلاک مربوط به وسایل نقلیه شخصی بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۰۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵ 10 June 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ حیدر دشتی‌پور در این خصوص اظهار کرد: در اردیبهشت ماه امسال، ۳۵ هزار و ۶۵۵ تخلف سرعت در محورهای استان ثبت شده که بیشترین آن‌ها در محور مهران - دهلران رخ داده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد تخلف، ۹۵ درصد توسط وسایل نقلیه شخصی و ۵ درصد توسط وسایل نقلیه عمومی مسافری و باری انجام شده است.

دشتی‌پور عنوان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۸۸ درصد از تخلفات سرعت، ۳۰ کیلومتر یا کمتر از سرعت مجاز بوده، ۱۱ درصد بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر و یک درصد بیش از ۵۰ کیلومتر از سرعت مجاز فراتر رفته است.

دشتی‌پور ادامه داد: علاوه بر این، در اردیبهشت امسال، شاهد افزایش ۲ درصدی تردد خودروهای غیربومی در استان نسبت به اردیبهشت سال گذشته بوده‌ایم. بیشترین حضور این خودروها در تاریخ ۳ اردیبهشت بوده است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام گفت: افزایش تردد خودروهای غیربومی در استان، به ویژه در محورهای پرخطر، می‌تواند منجر به افزایش تصادفات و تلفات جاده‌ای شود، به همین دلیل از رانندگان محترم تقاضا داریم که با رعایت قوانین و مقررات رانندگی، به خصوص در هنگام رانندگی در محورهای برون‌شهری، سفری امن و بی‌خطر را برای خود و سایر رانندگان رقم بزنند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار