در قلب محله جانکشن تورنتو، در زمینی با پهنای فقط پنج متر، سوئیت سایمینگتون لینوی، نمونه ای از زندگی مدرن قرار دارد. این خانه دو طبقه 92 متر مربع مساحت دارد.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۰ 03 June 2024

عصر ایران - در شهرهای بزرگ جهان، افزایش روزافزون هزینه های زندگی و تنگنای فضا به چالش هایی رایج تبدیل شده اند. تورنتو، یکی از شهرهای برجسته کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای رسیدگی به این چالش ها، بهینه سازی هر فضای موجود بسیار مهم است.

در دوره معاصر طراحی داخلی، تمرکز به سمت برنامه ریزی و انطباق با فضاهای کوچک، مسکن متحرک، و فضاها و مبلمان چند منظوره معطوف شده است. همانطور که افراد بیشتری مشتاق تجربه زندگی شهری هستند، ضروری است که حتی کوچک ترین فضاها به جایی راحت تر تبدیل شوند.

سوئیت سایمینگتون لینوی (The Symington Laneway Suite) واقع در محله جانکشن تورنتو یک نمونه خوب از استفاده نوآورانه از فضا و طراحی داخلی مدرن است. این خانه توسط لین اسکیپ آرکیتکچر (Lanescape Architecture) طراحی شده است.

خانه تورنتو

خانه ای با پهنای کم اما با امکانات کامل

در قلب محله جانکشن تورنتو، در زمینی با پهنای فقط پنج متر، سوئیت سایمینگتون لینوی، نمونه ای از زندگی مدرن قرار دارد. این خانه دو طبقه 92 متر مربع مساحت دارد. سوئیت سایمینگتون لینوی دارای یک اتاق خواب و 1.5 حمام و دستشویی است و در نزدیکی چند پارک، خطوط حمل و نقل و امکانات اجتماعی قرار دارد. طراحی بیرونی خانه با استفاده از فلز چین دار سیاه شکل گرفته است. در قسمت پشت خانه، استفاده از تخته های چوبی افقی بافتی را به طبقه همکف اضافه کرده و بر زیبایی طراحی بیرونی می افزاید.

به رغم پهنای کم و اندازه کوچک، سوئیت سایمینگتون لینوی دارای ویژگی های مختلفی است. با نزدیک شدن به خانه، درب ورودی به رنگ زرد روشن بلافاصله توجه را به سمت خود جلب می کند. در پس آن یک فضای استراحت/مطالعه قرار دارد که با یک میز، فضای نشیمن دنج و یک طاقچه قفسه بندی شده داخلی کامل می شود. این فضایی مناسب برای برآورده کردن نیازهای کار از خانه یا انجام کارهای ساده در طول روز است.

با حرکت به سمت عقب خانه، فضای غذاخوری و آشپزخانه دیده می شود. فضای غذاخوری دارای نیمکت دیواری است. آشپزخانه با نورپردازی زیر کابینت تزئین شده است که حال و هوای جذاب تری را در محیط ایجاد می کند. یک درب کشویی این فضا را به یک پاسیو کوچک گسترش می دهد که دسترسی به یک فضای باز دوست داشتنی را ممکن می کند.

خانه تورنتو

استفاده بهینه از تمام فضای موجود

با حضور در پاسیو بهتر می توان دید که طبقه دوم با پشتیبانی پایه به سمت بیرون گسترش یافته است، از این رو، فضای اضافی برای زندگی در داخل فراهم شده است. در طبقه بالا، یک اتاق نشیمن کوچک دارای شومینه مشرف به کوچه با منظره ای خصوصی تر به سمت غرب تورنتو قرار دارد. اتاق خواب و حمام در قسمت عقب خانه و رو به حیاط قرار دارند. هر دو اتاق دارای یک پالت رنگ خنثی با تزئینات آثار هنری و کاغذ دیواری هستند.

راز احساس جادار بودن خانه در پلان طبقه باز نهفته است. دیوارهای کم و پنجره های بزرگ که اجازه می دهند نور در سراسر فضا پخش شود، موجب می شود تا احساس باز و جادارتر بودن به جای تنگی و بسته بودن شکل بگیرد. استفاده از پالت رنگ روشن نیز فضا را بزرگ تر و دلپذیرتر کرده و موجب می شود بزرگتر از آنچه هست احساس شود. افزون بر این، استفاده از گیاهان به محیط داخلی زندگی بخشیده و فضای کلی آن را هرچه بیشتر بهبود می دهد.

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

خانه تورنتو

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار