اختصاص ۱۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل ۳۰ طرح نیمه تمام در استان

استاندار ایلام از اختصاص ۱۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل ۳۰ نیمه تمام این استان خبر داد و گفت: تکمیل پروژه‌های تونل کبیرکوه و نهضت ملی مسکن از اولویت‌های استان تا پایان دولت سیزدهم است.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۳ 25 May 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ حسن بهرام‌نیا روز شنبه در حاشیه نشست شورای تامین مسکن این استان،با اشاره به اینکه پروژه‌های تونل کبیرکوه و نهضت ملی مسکن اولویت اول استان تا پایان دولت سیزدهم است، اظهار کرد: وعده های که دادیم باید به موقع و به هنگام در استان اجرایی شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه پنج هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه تونل کبیرکوه با رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختصاص یافته است، ابراز کرد: بیش از هفت هزار میلیارد ریال نیز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان اختصاص یافته است.

بهرام‌نیا یادآور شد: از این میزان اعتبار چهار هزار میلیارد ریال در قالب ماده ۵۶ و مابقی به صورت نقدی بوده است که برای تکمیل ۳۰ پروژه در استان اختصاص یافته است.

استاندار ایلام گفت: در دیداری که در قالب جلسه مشترک استانداران کشور به شهید جمهور، رئیس جمهور فقید داشتیم، به ایشان عرض کردم که مردم استان ایلام بی‌صبرانه منتظر حضور حضرتعالی در قالب دور دوم سفرهای استانی در این استان هستند، ایشان گفتند که سلام ما را خدمت مردم استان ایلام برسانید و حتما تاکید می‌شود که این سفر زودتر انجام شود.

وی ابراز کرد: در صورت برگزاری سفر رئیس جمهور شهید به استان، قرار بود که پروژه‌ها و طرح‌های بزرگی در استان از جمله "سامانه گرمسیری"، "تونل کبیرکوه"،" کارخانه کاغذ سنگی"، " کارخانه فولاد زاگرس ایوان"، "تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام"، "سالن بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام"، "ان .‌جی. ال ۳۱۰۰"دهلران و " نیروگاه صبا دهلران" افتتاح و به بهره برداری برسند.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها در استان تکمیل شده است، ابراز کرد: از آبان ماه سال گذشته چهار هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت مهران زیر پوشش سامانه گرمسیر قرار داشته و کشت شده‌ است، پروژه تونل کبیرکوه نیزتا اواسط تیرماه سال جاری این پروژه به سرانجام خواهد رسید.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه پروژه تونل کبیرکوه تا آن موقعی تا زمان تعیین شده باید به سرانجام رسیده و تکمیل شود، افزود: پروژه‌های طرح ملی نهضت مسکن هم که قرار بود در استان به بهره برداری برسند باید مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه تلاش کنند که در زمان مقرر به بهره‌برداری برسند.

وی با اشاره به اینکه صادق الوعد بودن یکی از شعارهای دولت سیزدهم بوده است، یادآور شد: باید تلاش شود که تونل کبیرکوه تا نیمه دوم تیرماه سال جاری به بهره‌برداری برسد و پروژه های مسکن نیز تحویل مردم شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه واحدهای مسکن مهر در استان نیز باید به سرانجام برسد و هر چه زودتر موضوع مسکن مهر در این هفته در شهرهای دهلران، دره شهر و ایوان حل شود.

بهرام‌نیا با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های شهید خدمت همواره مسأله محور بودن دولت بوده است، افزود: به هر جایی که رسیدیم و در آنجا، با مسأله‌ای مربوطبه مردم مواجه بودیم باید آن مسأله حل شو، شاخصه این دولت این بوده که هر جایی که گره ای در خصوص کار مردم وجود داشت و آن گره باید حل شود./م

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار