مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: در آخرین روز از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، ایلام میزبان ۴ فیلم در سینما فرهنگ بود.
کد خبر: ۱۱۵۳۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵ 13 February 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ علی هوشمند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در استان ایلام روز یکشنبه ۲۲ بهمن و همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سینما فرهنگ ایلام با اکران فیلم‌های بهشت تبهکاران، پرواز ۱۷۵، ببعی قهرمان و آپارتچی به کار خود پایان داد.  

وی با اشاره به اینکه امسال ۱۸ فیلم‌ سینمایی این جشنواره در استان ایلام به روی پرده رفت، افزود: این جشنواره در استان ایلام از ۱۶ بهمن و با اکران روزانه ۴ فیلم سینمایی آغاز شده و امروز نیز فیلم‌های سینمایی پرواز ۱۷۵، ببعی قهرمان، اپارتچی و بهشت تبهکاران در ۴ سانس ساعت ۱۴:۳٠، ۱۷، ۱۹:۳٠ و ۲۲ اکران شدند.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، توسعه عدالت فرهنگی را یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم بیان کرد و ادامه داد: در این راستا هر سال در دهه مبارک فجر و همزمان با پایتخت کشور، فیلم‌های سینمایی در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شوند.

هوشمند جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را مهم‌ترین جشنواره سینمایی ایران که به مناسبت پیروزی انقلاب مردمی سال ۱۳۵۷ و به یاد انقلاب برگزار می‌شود، برشمرد و خاطرنشان کرد: این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در پایان ابراز امیدواری کرد که با توسعه زیرساخت‌های سینمایی در استان شاهد پویایی و رونق صنعت سینما در استان و به خصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره‌های آتی در راستای حفظ نشاط اجتماعی باشیم. /ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار