استاندار ایلام گفت: این موزه گویای واقعی دوران دفاع مقدس در استان ایلام است.
کد خبر: ۱۱۲۸۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷ 26 September 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ حسن بهرام‌نیا روز سه‌شنبه در جریان بازدید از مرکز فرهنگی و موزه‌ دفاع مقدس، ضمن تبریک هفته‌دفاع مقدس به همه‌مردم استان ایلام، با بیان اینکه موزه‌ دفاع مقدس ایلام تداعی کننده‌ دوران هشت سال دفاع مقدس است، اظهار کرد:در این موزه، علی‌رغم وسعت کم و کمبود منابع، اما نقش آفرینی رزمندگان در دفاع مقدس و حضور مردم در صحنه‌های مختلف به رشته‌ی تصویر درآمده است.

وی با اشاره به اینکه این موزه‌ در مقیاس منطقه‌ای با توجه به استفاده از تجهیزات خاص در سطح منطقه کم‌نظیر است، بیان کرد: همه‌ آنچه مربوط به حوزه‌ دفاع مقدس ایلام است اعم از وحدت و حضور ایلات، حوزه‌ رزم و ایثار و مقاومت و رزمندگان اسلام در این موزه به خوبی چیدمان شده است‌.

بهرام‌نیا با بیان اینکه این موزه گویای واقعی دوران دفاع مقدس در استان ایلام است، افزود: این مرکز فرهنگی برای انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نسل امروز و آینده بسیار موثر است.

استاندار ایلام ادامه داد: مردمانی با چنین هویتی در ایام اربعین هم به خوبی نقش‌آفرینی می‌کنند و امروز این استان را با نام پایتخت خادمان سیدالشهداء (ع) می شناسند.

وی خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس در حالی پیروز میدان شدیم که حتی برای تهیه‌ سیم خاردار هم با مشکل مواجه بودیم، امروز نیز با تأسی به آن دوران و علی‌رغم افزایش تحریم‌ها باز هم پیروز میدان هستیم.

بهرام‌نیا بیان کرد: امروز در عرصه‌های دفاعی و موشکی به قدرتی دست یافته‌ایم که کشورهای پیشرفته‌ جهان برای تحویل پهپادهای ایران در صف انتظار هستند./م

بیشتر بخوانید: 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار