مدیر دامپزشکی دهلران:
مدیر اداره دامپزشکی دهلران گفت: در حال حاضر ۲۶ واحد مرغداری گوشتی فعال در اسن شهرستان وجود دارد.
کد خبر: ۱۱۲۵۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۵ 12 September 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ روح الله کرمی در نشست کمیته ساماندهی کشتارگاه دام و طیور این شهرستان اظهار داشت: این تعداد مرغداری در سال توان تولید ۸ هزار تن گوشت مرغ در شهرستان را دارند که می تواند در کشتارگاه طیور شهرستان انجام شود.

وی به آنفلونزای فوق حاد طیور یعنی بیماری مشترک بین انسان و دام اشاره کرد و افزود: مراقبت های غیرفعال در طول سال انجام می شود و الان این بیماری در سطح شهرستان وجود ندارد و فقط بایستی بحث آمادگی در دستور کار دستگاه های مرتبط باشد.

مدیر دامپزشکی دهلران اظهار کرد: اگر تلفاتی در پرندگان وحشی باشد سریع نمونه گیری می شود، ضمن اینکه در این راستا مانور فرضی مقابله با این بیماری با حضور دستگاه های مرتبط در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

کرمی خاطرنشان کرد: خودداری از شکار و نگهداری پرندگان مهاجر و عدم تهیه گوشت طیور از مراکز غیر مجاز مد نظر اقشار مختلف مردم باشد.

فرماندار ویژه دهلران نیز در این نشست از سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای کشتارگاه طیور این شهرستان خبر داد.

صادقی افزود: با راه اندازی این کشتارگاه سالانه ۷ هزار تن گوشت مرغ در شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

وی با اشاره به اینکه زمینی به مساحت بیش از ۲ هکتار برای این کشتارگاه پیش بینی شده و سرمایه گذار بومی بخش خصوصی مجوزهای اولیه را گرفته است، افزود: ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این طرح در نظر گرفته شده و آورده سرمایه گذار هم ۱۱۰۰ میلیارد ریال است که در صورت بهره برداری ۷۰ نفر اشتغالزایی دارد.

فرماندار ویژه دهلران تاکید کرد: شهرداری دهلران با هدف ارتقا و ساماندهی، کشتارگاه دام شهرستان را به بخش خصوصی توانمند واگذار نماید.

وی افزود: شهرداری های میمه، موسیان و دشت عباس اقدام لازم نسبت به احداث مکان مناسب برای کشتار بهداشتی دام با همکاری بهداشت و دامپزشکی داشته باشند و شهرداری پهله در خصوص رفع نقص کشتارگاه قدام کند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار