استاندار ایلام؛
استاندار ایلام با بیان اینکه در حال حاضر جابجایی زوار با ناوگان حمل و نقل عمومی در پایانه برکت مرز مهران روان است، گفت: از اول ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از مرز بین المللی مهران(شهید قاسم سلیمانی) تردد کرده اند.
کد خبر: ۱۱۲۵۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸ 09 September 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ حسن بهرام نیا  اظهار کرد: با تدابیر و پیگیری های انجام شده، دستور معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور و ستاد اربعین، جابجایی زائران توسط ناوگان حمل و عمومی در مقایسه با روز گذشته از نظر تعداد دستگاه های اتوبوس ارتقا یافت به گونه ای که بیش از هزار دستگاه اتوبوس وارد پایانه برکت شهر مهران شد.

وی افزود: روز گذشته کار حمل و نقل به تمامی استان های کشور برای جابجایی زوار با کمترین مشکل انجام شد و تنها زوار استان های تهران، قم و مازنداران تا ساعاتی کوتاه معطل شدند که این عامل هم به علت موج برگشت زوار از طریق مرز مهران بود که در همین راستا و برای اینکه نظم و انظباطی برای این موج بازگشت ایجاد شود، مجبور به ایجاد صف برای زوار شدیم که در نهایت زوار بعد از کمی معطلی با هماهنگی های انجام شده و تامین اتوبوس عازم محل اقامت خود شدند.

استاندار ایلام تاکید کرد: تا ساعات ۱۲ (شامگاه) روز گذشته نقل و انتقال زوار شهرهای عنوان شده نیز نیز روان گردید و تمامی زائران به راحتی به شرهای مبداء خود منتقل شدند.

بهرام نیا با بیان اینکه از اول ماه صفر تاکنون حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از مرز مهران تردد کرده اند، گفت: حدود ۴۰ هزار نفر از ساعات صفر بامداد امروز شنبه تا هم اکنون وارد پایانه مرز شهید سلیمانی شده اند که با ناوگان حمل و نقل عمومی تمامی زوار بدون کوچکترین مشکلی به استان های مبدا خود انتقال داده شده اند.

وی با بیان اینکه با تمهیدات اندیشیده شده خوشبختانه هیچ گونه مشکلی در جابجایی زوار وجود ندارد، گفت: تمهیدات لازم برای پیک آخر بازگشت زوار به کشور از طریق پایانه شهید سردار سلیمانی مرز مهران اندیشیده شده است، آب، یخ و غذا برای زوار برگشتی در پایانه برکت تامین شده و به برخی مواکب هم اعلام شده که است تا پایان موج کامل بازگشت زوار همچنان کار خدمات رسانی به زوار را انجام دهند.

استاندار ایلام ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته همکاران ما تا پایان موج بازگشت کامل زوار که به صورت متراکم وارد مرز مهران می شوند حضور خواهند داشت و بنا داریم اگر تردد به حالت عادی برگردد، طی فردا یکشنبه پایانه برکت را تعطیل کنیم و کار جابجایی زوار باقی مانده از پایانه شهید سردار سلیمانی انجام گیرد.

بهرام نیا با بیان اینکه امروز هم شاهد ورود تعداد زیادی از زوار به کشور از طریق مرز بین المللی مهران خواهیم بود، یادآور شد: در مجموع و در مقایسه با اربعین سال گذشته حدود ۲۵۰ هزار زائر بیشتر از سال گذشته از مرز مهران به عتبات عالیات تردد کرده اند./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار