استاندار ایلام؛
استاندار ایلام گفت: در سال گذشته و با وجود تنش آبی در سه ماه به ۱۳ روستای جزمان شهرستان هلیلان آبرسانی و علاوه بر این توسط آبفای استان به ۴۰ روستا در دولت مردمی آبرسانی شد.
کد خبر: ۱۱۰۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸ 22 May 2023

گدارخوش نقش مهمی در توسعه منطقه دارد/ فاز اول سامانه گرمسیری تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسدبه گزارش تابناک ایلام؛حسن بهرام‌نیا، امروز دوشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ در آئین کلنگ زنی سد مخزنی گدارخوش که با حضور وزیر کشور و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، گفت: در دولت سیزدهم خدمات بسیاری در سراسر کشور و در استان ایلام ارایه شد که از مصادیق آن می‌توان به جهاد آبرسانی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: در همین زمینه با مشارکت قرارگاه بسیج جهاد سازندگی سپاه، عملیات آبرسانی به ۱۲۷ روستا با اعتبار ۵۰۸ میلیارد تومان در دست اقدام است که با رایزنی‌های انجام گرفته این تعداد به ۲۰۰ روستا و اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده و استان ایلام با حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی مقام نخست کشور از لحاظ پیشرفت فیزیکی را در اختیار دارد.

دکتر بهرام نیا افزود: در سال گذشته و با وجود تنش آبی در سه ماه به ۱۳ روستای جزمان شهرستان هلیلان آبرسانی و علاوه بر این توسط آبفای استان به ۴۰ روستا در دولت مردمی آبرسانی شد.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: در مجموع در استان ۹ سد وجود دارد که ۵ مورد آن به بهره برداری رسیده و تعداد چهار سد از جمله سد میمه با اعتبار ۵۴۰ میلیارد تومان و ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی، سد سیکان با پیشرفت ۲۵ درصد دست اقدام است.

وی اضافه کرد: سد گدار خوش نیز امروز و با حضور وزیر محترم کشور و مردم عزیز با اعتبار ۲۷۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شد که نقش مهمی در تأمین منابع آبی منطقه و رونق کشاورزی دارد.

دکتر بهرام نیا افزود: خوشبختانه سطح آبگیری پشت سدها بسیار مطلوب است، بطوریکه حجم آب اضافه شده در سد دویرج به میزان ۲۰۵ میلیون مترمکعب به ۹۹ درصد پُر شدگی، سد ایلام به میزان ۶۱ میلیون مترمکعب به ۸۶ درصد پُر شدگی، سد کنگیر به میزان ۱۹ میلیون مترمکعب به ۷۴ درصد پُر شدگی و سد گلال به میزان ۱۹ میلیون مترمکعب به میزان ۶۰ درصد پُر شدگی رسیده است.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد مناسب رسانه‌های استان گفت: رسانه ها همواره یک پای توسعه استان بوده و هستند، لذا از حضور پررنگ رسانه ها که در راستای امیدآفرینی تلاش می‌کنند، تقدیر می کنم.

وی اضافه کرد: صحنه‌آرایی‌های زیبایی به شکل سنتی از سوی مردم مشاهده شد که نشان از ارادت مردم به نظام و انقلاب و دولت دارد و در این زمینه از عزیزان و طوایف و عشایر که در این مکان حضور پیدا کردند، نهایت قدردانی را دارم.

وی در پایان عنوان کرد: به برکت این نظام و دولت، فاز اول سامانه گرمسیری تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می رسد و در این زمینه ۲ هزار هکتار و در فاز دوم حدود ۱۰ هزار هکتار زیر پوشش آب قرار می‌گیرد، تاکنون ۱۷۰۰ میلیارد تومان در دولت سیزدهم برای تکمیل این سامانه و پروژه هزینه شده است؛ علیرغم همه هجمه‌ها اما دولت این گونه پای کار بوده است./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار