فرماندار آبدانان و رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان، در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و اماکن اسکان مسافران نوروزی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تاکنون بالغ ۲۶هزار و ۳۰۶ نفر از مناطق تفریحی، جاذبه های گردشگری و اماکن سیاحتی، زیارتی شهرستان آبدانان بازدید داشته اند.
کد خبر: ۱۰۹۸۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶ 27 March 2023

به گزارش تابناک ایلام؛یداله حاتمی اظهار داشت از ابتدای نوروز تا ۶ فروردین ماه تعداد ۲۲۷۷ نفر در ۱۶ محل اسکان، شامل فضاهای آموزشی، زائرسراها، خانه مسافر و مکانهای بوم گردی اسکان یافته اند و مکانهای مذکور تا پایان تعطیلات آماده پذیرایی و اسکان مسافران نوروزی خواهد بود.

 

فرماندار آبدانان افزود: با وجود تداخل عید نوروز با ماه مبارک رمضان و نیز بارندگی های فراوان امسال، میزان ورود مسافر و گردشگر به شهرستان آبدانان نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.

 

وی تصریح کرد این شهرستان دارای مکانهای زیارتی، سیاحتی، آثار باستانی و جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد که از این بین، دریاچه های دوقلو، قلعه باستانی پشت قلعه و آبشار ماهوته از مهمترین مناطق گردشگری آبدانان هستند که بیشترین گردشگر را در این ایام به خود جذب کرده اند.

 

 حاتمی خاطرنشان کرد علی رغم آمار بالای ورود مسافر و خودرو به شهرستان نسبت به سالهای قبل، خوشبختانه آمار میزان تصادفات در ایام نوروز بسیار کم بوده است و نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

 

وی تاکید کرد با توجه به آب و هوای معتدل، طبیعت بکر و سرسبز منطقه و اماکن تفریحی، سیاحتی فراوان آبدانان، پیش بینی می شود مسافران بیشتری در روزهای آتی در شهرستان حضور و از مناطق و جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایند.

بهروز مردانی

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار