کتابخانه‌ی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محله حاشیه‌نشین «بانبرز» ایلام با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افتتاح شد.
کد خبر: ۱۰۷۹۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰ 29 November 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، امروز، ۷ آذر در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در محله بانبرز شهر ایلام اظهار کرد: مردمی‌سازی از اهداف دولت در طرح بازآفرینی شهری است، برای این منظور باید از مشارکت خود مردم، سرمایه گذاران و خیران استفاده شود و نگاه دولت این است که معیشت، بهداشت در محلات کمتر برخوردار مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ادبیات بازآفرینی در دولت سیزدهم تغییر یافته است، تصریح کرد: در واقع عمده مشکل در محلات هدف بازآفرینی فرسودگی و حاشیه‌نشینی نیست بلکه از بسیاری شاخص‌ها مانند خدمات و مسکن عقب ماندگی وجود دارد که تلاش دولت این است که فاصله بین این محلات برخوردار و مناطق غیربرخوردار کمتر شود.

آیینی خواستار تکمیل کامل کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محله بانبرز شهر ایلام شد و گفت: این پروژه باید تا دهه مبارک فجر به طور کامل تکمیل و در اختیار مردم این منطقه قرار گیرد.

سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه‌های استان نیز در این مراسم با بیان اینکه تسهیل دسترسی مردم در راستای ترغیب به مطالعه همواره رسالت اصلی کتابخانه ها بوده که گسترش آن، فرهنگ کتابخوانی را ارتقا می‌بخشد، اظهار کرد: راه تعالی فرهنگی از توسعه کتابخانه‌های عمومی می‌گذرد.

وی با بیان اینکه تکمیل سالن مطالعه کتابخانه بانبرز شهر ایلام از مطالبات مهم مردم منطقه است که انتظار می‌رود مورد توجه قرار گیرد، گفت: تاکنون مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات کتابخانه‌ها عمومی کشور برای تجهیز کتابخانه بانبرز شهر ایلام هزینه شده وبیش از ۷۵۰ میلیون ریال از اعتبارات محل مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه‌نشین اداره کل امور اجتماعی استانداری در سال گذشته برای تجهیز این کتابخانه استفاده شده است.

«بان‌برز» از محلات حاشیه نشین شهر ایلام است./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار