تعدادی از شهروندان تهرانی در اعتراض به عملکرد گشت‌ ارشاد و مرگ مهسا امینی تجمعی را در خیابان حجاب برگزار کردند.
کد خبر: ۱۰۶۸۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰ 20 September 2022
تعدادی از شهروندان تهرانی در اعتراض به عملکرد گشت‌ ارشاد و مرگ مهسا امینی در گشت ارشاد تجمعی را در خیابان حجاب برگزار کردند.
 
در این تجمع با انتقاد نسبت به نوع عملکرد برخی گشت های ارشاد همراه بود، از سوی برخی تجمع کنندگان شعارهای ساختار شکنانه سر داده شد.
 

خبرگزاری اصولگرای تسنیم هم با انتشار خبری از تجمع شماری از مردم در عصر امروز در تهران و مشهد علیه گشت ارشاد خبر داد اما تعداد معترضین را "دهها" نفر اعلام کرد و نوشت: "ده‌ها نفر از مردم غروب امروز در بلوار کشاورز تهران در اعتراض به درگذشت خانم مهسا امینی تجمع کرده و شعارهای اعتراضی سر دادند".

تسنیم اضافه کرد: برخی گزارش‌ها حاکیست که تجمع مشابهی در مشهد نیز انجام شده است.

تجمع علیه گشت ارشاد در بلوار کشاورز تهران
 
تجمع علیه گشت ارشاد در تهران
 
مهسا امینی دختر ۲۲ساله‌ای بود که چهارشنبه هفته گذشته از سوی نیروهای گشت ارشاد بازداشت شد و به دنبال آن همان روز دستگیری در بازداشتگاه وزرای تهران سکته کرد.  او که در حالت کما در بیمارستان کسری بستری بود بعد از ظهر جمعه درگذشت.
 
پلیس تهران روز پنج شنبه سکته قلبی مهسا امینی پس از دستگیری توسط یکی از گشت‌های پلیس را تائید کرد و توضیح داد: «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده به طور ناگهانی دچارعارضه قلبی شد.»
 
 
تجمع علیه گشت ارشاد در تهران و مشهد
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار