هنگ‌کنگ برای افرادی که می‌خواهند بخوابند خدمات اتوبوسرانی راه اندازی کرده است. قیمت بلیت‌ها برای یک گشت ۷۶ کیلومتری، به نسبت به جای صندلی در اتوبوس دوطبقه، تغییر می‌کند.
کد خبر: ۱۰۱۱۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ 27 November 2021

هر کس احساس می‌کند به چرت زدن نیاز دارد خوب است بداند که سرویس اتوبوسرانی جدیدی که در هنگ‌کنگ آغاز به کار کرده است، بلیت می‌فروشد تا آن‌ها را بخواباند.

یک اتوبوس‌سواری طولانی پنج ساعته در به اصطلاح «گشت اتوبوس خواب» چنین طراحی شده است که به مسافران راه دوری که کمبود خواب دارند کمک کند کمی استراحت کنند. مسافران حتی می‌توانند در سفر دور شهر با خود بالش، پتو و دمپایی بیاورند.

قیمت بلیت‌ها برای یک گشت ۷۶ کیلومتری، به نسبت به جای صندلی در اتوبوس دوطبقه، تغییر می‌کند.

امید است که این گشت به ویژه مورد توجه کسانی قرار گیرد که در مسیر‌های طولانی به راحتی خوابشان می‌برد و از تمایل مسافران به خوابیدن در وسایل‌نقلیه عمومی الهام گرفته شده است.

کنت کنگ، مدیر توسعه تجاری و بازاریابی اولو تراول، مسئول هماهنگی گشت‌های اتوبوس، چنین توضیح داد: «قتی داشتیم مشکلات گشت‌های جدید را برطرف می‌کردیم، پستی از دوستم در رسانه‌های اجتماعی دیدم که می‌گفت به دلیل کارش زیر فشار است و نتوانسته است شب بخوابد.

کنگ ادامه داد: اما وقتی سوار اتوبوس بود می‌توانست خوب بخوابد. این پست او برای ما انگیزه‌ای شد که این گشت را درست کنیم که به مسافران امکان می‌دهد صرفا در اتوبوس بخوابند.

اولین «گشت اتوبوس خواب» روز شنبه راه افتاد و همه بلیت‌هایش فروش رفت. به مسافران بسته هدیه‌ای دادند که در آن وسایل خواب مثل چشم‌بند و گوشی بود تا به آن‌ها کمک کند بهتر بخوابند.

در همین حال بعضی از مسافران با پتو‌ها و بالش‌های سفری خود آمده بودند تا این تجربه را هرچه راحت‌تر بگذرانند.

آنسون کنگ ۲۵ ساله یکی از مسافران اتوبوس بود که می‌گفت فکر کرده که این گشت ایده خوبی است واز آنچه انتظار داشته، جالب‌تر بوده است. او درباره اینکه که چرا تصمیم گرفته است با این گشت همراه شود گفت: من بی‌خوابی داشتم. برای همین اینجا آمدم تا کمی بخوابم.

مسافر دیگری به نام مارکو یانگ این گشت را فرصتی عالی برای استراحت خواند و گفت که تصمیم گرفته به آن ملحق شود، چون معمولا در سفر‌های طولانی با اتوبوس خوابش می‌برد.

به گفته دکتر شرلی لی، پژوهشگر ارشد آزمایشگاه و درمانگاه پژوهشی خواب در دانشگاه هنگ‌کنگ، تمایل افراد به خوابیدن در وسایل نقلیه همگانی نوعی عادت است.

دکتر لی خاطرنشان کرد: مردم در هنگ‌کنگ وقت کافی برای خوابیدن ندارند. برای همین مجبوریم یک جوری از زمان‌های دیگر برای خوابیدن استفاده کنیم که سفر‌های روزانه‌مان را هم شامل می‌شود؛ به خصوص وقتی با وسایل نقلیه عمومی سفر می‌کنیم.

 
فرارو
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار