استاندار ایلام گفت: این استان پیشقراول جنگل کاری، آبخیزداری و مبارزه با بیابان زایی در کشور است.
کد خبر: ۹۶۱۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰ 03 May 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ محمد نوذری  با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار کرد و گفت: برای حفاظت و صیانت از این ثروت ملی نیازمند تجهیزات سخت افزاری لازم هستیم.

وی حفاظت از منابع طبیعی را دفاع از منافع ملی ذکر کرد و افزود: در این زمینه با توجه به وسعت جنگل های حوزه زاگرس در استان ایلام نیازمند توجه و اهتمام جدی سازمان به این منطقه از کشور هستیم.

استاندار ایلام با اشاره به کاهش محسوس نزولات جوی در استان افزود: با توجه به بارش های بسیار کم و مواجه شدن با خشکسالی و خطر حریق در جنگلها و مراتع استان خواستار اختصاص اعتبارات و تجهیزات لازم اطفاء حریق نظیر روت فایر و سایر امکانات در حوزه مدیریت بحران هستیم.

نوذری در ادامه با اشاره به حادثه‌خیز بودن و صعب العبور بودن بسیاری از مناطق استان یادآور شد: در این زمینه نیازمند استقرار یک فروند بالگرد جهت اطفاء حریق در استان هستیم که امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع این مهم مورد توجه جدی سازمان قرار گیرد.

ایلام الگوی موفق جنگل‌کاری و آبخیزداری در کشور است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های بی بدیل استاندار ایلام گفت: امروز استان ایلام به واسطه حمایت های کم‌نظیر مسوولان ارشد استان و عملکرد مطلوب در حوزه منابع طبیعی، جنگل کاری و آبخیزداری به عنوان یک نمونه و الگوی موفق ملی در کشور مطرح است.

مسعود منصور از منابع طبیعی بعنوان ثروت ملی یاد کرد و نسبت به خواسته ها و مطالبات استاندار ایلام دستورات مقتضی را صادر کرد.

در این دیدار مقرر شد طی چند روز آینده تجهیزات لازم در حوزه اطفا حریق تحویل استان گردد.

گفتنی در پایان این نشست استاندار ایلام به جهت خدمات ارزنده در حوزه منابع طبیعی و جنگل کاری استان با اهدای لوح تقدیر از زحمات از معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تقدیر و تشکر کرد./م

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار