استاد علی اشرف صندوق آبادی پیشکسوت حوزه هنر خوشنویسی و نقاشی به عنوان چهره هنری برتر سال ۹۹ استان ایلام انتخاب شد.
کد خبر: ۹۵۵۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵ 12 April 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ آیین تجلیل از استاد صندوق آبادی، هنرمند برتر سال ۹۹ ایلام پیش از ظهر یکشنبه با حضور استاندار ایلام و جمعی از هنرمندان و مسئولان همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در استانداری ایلام برگزار گردید.

مدیر حوزه هنری استان ایلام در این آیین بیان داشت: گفتمان انقلاب اسلامی ذیل گفتمان سیاسی اسلام و در تقابل با گفتمان مادی گرایی است، آنچه در گفتمان هنری انقلاب اسلامی نهفته توجه به ارزش‌های معنوی و انسانی است.

محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در گفتمان هنر انقلاب اسلامی توجه به مکارم اخلاقی و انسانی به عنوان گوهری ارزشمند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: مهمترین مولفه هنر انقلاب اسلامی عدالت محوری و رسیدن به کشف حقیقت است که آرزوی همه انسان‌هاست.

علی اشرف صندوق آبادی از پیشکسوتان هنر خوشنویسی و نقاشی استان ایلام و از چهره های برتر این هنر در کشور محسوب می شود که در این عرصه صاحب آثار متعدد و موفقیتهای فراوان است.

صندوق آبادی متولد سال ۱۳۳۹ در ایلام است که هنر خوشنویسی را زیر نظر اساتید برجسته خوشنویسی ایران نظیر استاد عبدالله جوادی، غلامحسین امیرخانی و یدالله کابلی خوانساری فرا گرفته است.

وی دارای تحصیلات فوق لیسانس مدیریت بوده که ضمن داشتن گواهی نامه استادی انجمن خوشنویسان ایران، دکتری تخصصی هنر درجه یک را نیز داراست.

نایب رئیسی انجمن خوشنویسان ایران، عضویت در شورای عالی این انجمن، بازرس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، موسس و مدیر انجمن خوشنویسان ایلام، داوری جشنواره های مختلف بین المللی، ملی، منطقه ای و استانی از جمله فعالیتهای این هنرمند است.

وی در مدت فعالیت کار هنری تاکنون موفق به کسب چندین رتبه برگزیده در جشنواره های ملی و بین المللی در رشته خوشنویسی شده است.

صندوق آبادی همچنین در ۱۰ نمایشگاه خوشنویسی داخلی و خارجی شرکت و چهار نمایشگاه خوشنویسی انفرادی نیز برپا کرده است، این هنرمند سال ۹۷ نیز به عنوان چهره برتر خوشنویسی کشور انتخاب شد./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار