مدیر کل میراث فرهنگی ایلام:
مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت های لازم در منطقه«تنگه کافرین»شهرستان بدره خبر داد.
کد خبر: ۷۹۵۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸ 09 November 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ عبدالمالک شنبه زاده اظهار داشت: آب پشت سد سیمره فرصت های بی نظیری را برای توسعه گردشگری در منطقه شهرستان بدره ایجاد کرده است.

وی گفت: طی سال های اخیر منطقه تنگه کافرین واقع در شهرستان بدره مورد استقبال بی شمار گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت های لازم در منطقه«تنگه کافرین»شهرستان بدره در دستور کار میراث فرهنگی قرار دارد، گفت: برای توسعه گردشگری چهار طرح در حال اجرای شدن است که موافقت اصولی با آنها انجام شده است.

شنبه زاده تصریح کرد: برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در تنگه کافرین نیز از دو مسیر راه دسترسی به این منطقه حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری طی چند سال اخیر سرمایه گذاری های بسیار خوبی در استان صورت گرفته است، ادامه داد: ۲۵ طرح عمرانی در بخش زیرساخت های گردشگری در بیش از ۲۰ منطقه گردشگری در نقاط مختلف استان هم اکنون در حال انجام است.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام عنوان کرد: توسعه زیرساخت های گردشگری استان نیازمند مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی است چراکه در این زمینه اعتبارات میراث فرهنگی استان محدود است.

شنبه زاده اضافه کرد: مثلا در پروژه های راه دسترسی به آثار طبیعی، اداراتی نظیر راهداری و راه و شهرسازی با امکانات خود میراث فرهنگی را در این حوزه کمک کنند./ح

 

 

مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار