شمشیر ۱۳۰۰ ساله ناپدید شد(+عکس)

شمشیر شوالیه معروف فرانسوی که شهرتی چون شمشیر شاه آرتور داشت، به‌طور ناگهانی ناپدید شد و مسئولان آثار باستانی را شوکه کرد.
کد خبر: ۱۱۷۴۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵ 10 July 2024

بیشترما داستان شاه آرتور بریتانیایی و شمشیر معروف افسانه‌ای او را می‌دانیم، اما چیزی از شمشیر ۱۳۰۰ ساله رولاند، شوالیه فرانسوی در دوران شارلمانی (شارل یکم فرانسه) نمی‌دانیم. شمشیری که تا همین اواخر درون تخته سنگی جای داشت و یکی از جاذبه‌های گردشگری و از آثار تاریخی روستایی در فرانسه محسوب می‌شد. این شمشیر چند روز پیش به‌طور ناگهانی ناپدید شد.

به گزارش خبرآنلاین، رولاند چهره تاریخی و اسطوره‌ای فرانسوی‌هاست و او در بروتانی (بریتانیای صغیر) - استانی تاریخی و منطقه‌ای فرهنگی در فرانسه- حکمرانی می‌کرده است. رولاند در نبردی در سال ۷۷۸ میلادی کشته و از همان زمان به یکی از قهرمانان و اسطوره‌های فرانسه تبدیل شد.

بنابر افسانه‌ها رولاند وقتی مرگ خود را حتمی دید سعی کرد شمشیرش را که محکم و خراب‌نشدنی بود و در عین حال می‌توانست سنگ‌ها را هم برش زده و خرد کند، با فرو کردن درون سنگ از بین ببرد. از آنجایی‌که تیغه شمشیر از بین نرفت، او شمشیر را چند کیلومتر دورتر از خود پرتاب کرد و شمشیر درون صخره‌ای گیر کرد.

اما در واقعیت، این شمشیر درون صخره‌ای در روستای زیبای روکامدور فرانسه فرو رفته و بخشی از آن در سنگ مدفون بود و یکی از آثار باستانی و جاذبه گردشگری این شهر به حساب می‌آمد. سرقت این شمشیر ۱۳۰۰ ساله، برای این شهر همچون شوک است.

 

 

شمشیر ۱۳۰۰ ساله ناپدید شد

شمشیر ۱۳۰۰ ساله ناپدید شد

تحقیقات برای پیدا کردن این شمشیر قدیمی در این منطقه آغاز شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار