رئیس فدراسیون ورزش‌ زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور ؛
رئیس فدراسیون ورزش‌ زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور گفت: بیش از ۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته ورزش‌ زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی توسط این فدراسیون در کشور ثبت شده است.
کد خبر: ۱۱۷۰۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸ 11 June 2024

 به گزارش تابناک ایلام؛ مهرعلی باران چشمه بیان داشت : مشخص شدن آمار ورزشکاران فعالی در رشته‌های ورزش باستانی در سطح کشور یک ضرورت است و نقش مهمی در برنامه‌ریزی و اقدامات مناسب برای توسعه و ارتقای این رشته ورزشی در کشور دارد.

وی  با اشاره به اینکه همه فعالان این رشته ملی نسبت به ثبت نام در سامانه مربوطه اقدام کنند، گفت: با توجه به قدمت چند هزار ساله ورزش زورخانه‌‎ای و کشتی پهلوانی، ترویج فرهنگ ورزش پهلوانی در استان‌های مختلف در اولویت اصلی این فدراسیون قرار دارد.

 رئیس فدراسیون ورزش‌ زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور مطرح کرد: کسی که وارد گود زورخانه می‌شود با تعظیم و سر فرود آوردن در برابر احدیت (خداوند قادر و متعال) برای بزرگان،پیشکسوتان و حتی کوچکترها نیز احترام قائل می شود و انتظار می‌رود این اخلاق‌مداری و منش پهلوانی، همچنان و با قوت بیشتری تداوم یابد.

وی ادامه داد : تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی کشور با آموزش وپرورش امضاء شده که بر اساس آن، از ظرفیت مدارس و دانش‌آموزان برای ترویج و توسعه این ورزش ملی استفاده شود. که تا امروز

وی  از حسن اعتماد اعضای مجمع در انتخاب رئیس هیأت این رشته ورزشی ایلام قدردانی کرد و افزود: این رأی ها، مسئولیت را سنگین تر می‌کند و امید است اهدف و برنامه‌های هیأت را به خوبی و با درایت هرچه تمام پیش برده و گام های موثر و ارزشمندی برای توسعه این رشته ورزشی در ایلام برداشته شود.

 در مجمع انتخابات رئیس هیأت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان ایلام " یونس هواسیان" با کسب ۱۲ رأی به مدت چهار سال، سکان هدایت این رشته ورزشی را در ایلام به دست گرفت./ع

 

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار