مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام از برگزاری جلسه برنامه ریزی برگزاری دوره‌های آموزشی مبلغان در ایلام خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۰۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۷ 10 June 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ حجت الاسلام علی رحیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام در جلسه هماهنگی برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی مبلغان که با حضور دکتر محمد علی سلیمانی، مشاور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس مرکز آموزش‌های کاربردی در جمع مدیران تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: متاسفانه ما شاهد کمبود تعداد مبلغ در استان هستیم.

وی افزود: متاسفانه ۱۶ شهر فاقد مبلغ است ،۲۴ خانه عالم سازمان تبلیغات اسلامی در نتیجه کمبود مبلغ بلا استفاده است.

حجت‌الاسلام رحیمی در مورد تعداد روستاهای فاقد روحانی گفت: تعداد ۳۵ روستای پرجمعیت استان فاقد مبلغ است و طبق بررسی‌های به عمل آمده، مناطقی که بیشترین آسیب اجتماعی داشته‌اند فاقد مبلغ هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که نقش مستقیم در پایین بودن تعداد مبلغین در استان موثر است، سابقه اندک حوزه علمیه استان ایلام بلحاظ تاریخی نسبت به دیگر استان‌ها است، قدمت برخی از حوزه‌های علمیه در استان‌ها بیش از ۲۰۰ سال می‌باشد و این نقش موثری را در افزایش تعداد مبلغین در این استان‌ها ایفا می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه از مجموعه‌های خارج از استانی که بیشترین یاری را در حوزه تبلیغ به استان ایلام داشته‌اند می‌توان به گروه جهادی نسیم وصال اشاره کرد که در برنامه‌های مختلف روحانیون مجربی را به استان ارسال می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام در خصوص توانمند سازی مبلغین استان ایلام گفت: با توافقاتی که با دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفته، دوره‌های توانمندسازی بخصوص در حوزه کودک و نوجوان طراحی شده و بزودی این دوره‌ها برگزار خواهند شد./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار