اهمال‌کاری و تنگ‌نظری از مدیران در حوزه بهداشت و درمان پذیرفته نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه اهمال مدیران حوزه درمان، سلامت و بهداشت مردم پذیرفتنی نیست، گفت: ایجاد مرکز پیشگیری، غربالگری و تشخیص بیماری‌های خاص نظیر انواع سرطان‌ در استان ضروری است.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۵ 02 June 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ حجت الاسلام اله‌نور کریمی‌تبار  در دیدار با اعضای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا، با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زمینه اقامت همراهان بیمار در مراکز درمانی، اظهار کرد: احداث مرکز تشخیص زود هنگام و غربالگری سرطان باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر بخش‌های تخصصی، فضای لازم برای اقامت همراهان بیمارانی که از راه دور به این مرکز مراجعه می کنند نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه در طراحی و ساخت این مرکز، نگاه توسعه محور برای افزودن بخش‌های دیگر در سال‌های آینده نیز لحاظ شود، افزود: نگاه و عملکرد مدیران در حوزه سلامت، بهداشت و درمان و خدمات رسانی به بیماران بسیار مهم و تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: اهمال‌کاری و تنگ‌نظری از مدیران در راستای خدمات رسانی مطلوب به مردم، در حوزه بهداشت و درمان پذیرفته نیست و مدیران این بخش باید نهایت تلاش و پیگیری‌های لازم را برای در دسترس قرار دادن امکانات و تجهیزات درمانی را داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی‌تبار خواستار شروع به فعالیت دستگاه کلونوسکوپی در مراکز درمانی دولتی برای ارائه خدمات رسانی به بیماران شد و نسبت به پرداخت به موقع حقوق پزشکان نیز تاکید کرد.

مدیرعامل مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا نیز در این دیدار با بیان اینکه یک هزار و ۱۰۰ بیمار و مددجو استان تحت پوشش این مؤسسه قرار دارند، اظهار کرد: سال گذشته این موسسه ۲۰ میلیارد ریال کمک هزینه به بیماران پرداخت کرده است.

"غلامرضا علیمحمدی" افزود: پارسال ۲۳۰ نفر بیمار تحت پوشش با حمایت این موسسه بیمه تکمیلی شدند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازهای استان ایجاد مرکز غربالگری و تشخیص زودهنگام، پیشگیری و تشخیص سرطان و بیماری های لاعلاج است که برای این منظور بیش از ۴۰۰ متر زمین مورد نیاز است.

به گفته علیمحمدی امسال هم پرداخت ۲۰ میلیارد ریال کمک هزینه به بیماران تحت پوشش در دستور کار است که این رقم در برابر حجم نیازهای بیماران سرطانی و لاعلاج اندک است./م

بیشتر بخوانید:

بیمار اورژانسی با تعرفه آزاد در بیمارستان دولتی / در بیمارستان شهدا دهلران چه خبر است !
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار