مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام؛
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت : ۸۴ نقطه بحرانی آتش‌سوزی با مساحت ۴۵۰ هکتار در مناطق مختلف استان توسط عوامل منابع طبیعی استان شناسایی شده است.
کد خبر: ۱۱۶۷۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵ 17 May 2024

 به گزارش تابناک ایلام؛ خانمحمدیان بیان کرد : جلسه ستاد بحران و پیشگیری از اطفاء حریق با حضور فرماندار سیروان و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام، در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سیروان برگزار شد.

وی  بارندگی‌های سال جاری باعث افزایش رویش گیاهان در مراتع و جنگل‌های استان ایلام شده است، و با توجه به رویش مناسب عرصه‌های طبیعی و جنگلی، در فصل تابستان وجود بالگرد در سطح استان ضروری است و می‌طلبد که مدیریت بحران استان برای این موضوع مهم چاره‌اندیشی کند.

خانمحمدیان  از آحاد مختلف مردم خواست از رها کردن زباله به خصوص شیشه و فلزات براق که زمینه‌ساز بروز حریق می‌شود در طبیعت پرهیز کنند.

وی تاکید کرد : آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی توسط کشاورزان جرم تلقی می‌شود و باید این قشر از جامعه در این زمینه همکاری لازم را با منابع طبیعی داشته‌باشند، سامانه ۱۵۰۴ منابع طبیعی به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگوی است و از آحاد مختلف مردم انتظار می‌رود در صورت مشاهده دود و آتش در طبیعت، موضوع را از طریق تماس با این سامانه اطلاع‌رسانی کنند.

محمدباقر شریفی فرماندار سیروان  نیز اظهار داشت : کلیه دستگاه‌های اطفاء حریق در منابع طبیعی در آماده باش کامل هستند و کلیه ادارات و سازمان‌های نظامی و انتظامی موظفند با منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

وی مطرح کرد : ایجاد آتش‌بر در نقاط بحرانی توسط اداره منابع طبیعی، تیغه‌زنی کنار جاده‌های اصلی توسط اداره راه باید برای مقابله با حریق در دستور کار قرار گیرد.

شریفی  خواستار همکاری و هماهنگی بخش آتش‌نشانی کارخانه سیمان با اداره منابع طبیعی در خصوص حریق‌های بخش کارزان شد.

وی تصریح کرد : هماهنگی با دهیاران روستاها در خصوص حریق احتمالی، همکاری و هماهنگی با گروه‌های همیار طبیعت در بخش کارزان و مرکزی و ارسال کلیپ‌های آموزشی در خصوص پیشگیری و اطفاء حریق به پیام‌رسان‌های سطح شهرستان توسط قسمت آموزش و ترویج اداره منابع طبیعی را از ضروریات مقابله با آتش‌سوزی احتمالی است./ع

 

بیشتر بخوانید :

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار