مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: پروژه بهسازی و احداث جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی به منظور ارتقای نظارت و کنترل میدانی بر روند برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی و روان‌سازی تردد زائران در مرز بین‌المللی مهران تا قبل از اربعین به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰ 12 May 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ سیدزاهدین چشمه خاور اظهار کرد: تاکنون این پروژه ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه‌ریزی، پیش‌بینی می‌شود تا قبل از برگزاری کنگره اربعین حسینی به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: این پروژه به طول ۷.۵ کیلومتر با هدف تسهیل در عبور و مرور زائران به ویژه در پیک سفر اربعین و همچنین دسترسی سریع‌تر مقامات و یگان‌های امدادی به مرز توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با اعتباری بالغ بر ۳۲۶ میلیارد ریال در حال انجام است.

چشمه خاور عنوان کرد: ایجاد جاده پدافندی یکی از کارهای مهم امسال است که توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه نقش مهمی در ساماندهی تردد زائران اربعین حسینی و ارائه خدمات بهتر به آنان ایفا خواهد کرد، تاکید کرد: جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی از نظر امنیتی و پدافندی نیز حائز اهمیت است و امکان دسترسی سریع‌تر نیروهای امدادی به مرز را فراهم می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: این پروژه شامل عملیات خاکبرداری به میزان ۲۰ هزار مترمکعب، خاکریزی ۱۳ هزار مترمکعب، اجرای بیس ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب و آسفالت بیش از ۱۲ هزار تن به همراه احداث هفت دستگاه پل بزرگ و کوچک است./م

 

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار