نشست سامان‌دهی معتادان متجاهر به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداز ایلام و با حضور دستگاه‌های مرتبط با موضوع برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۶۵۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۱ 07 May 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ :محمد‌سبحان حسنی اظهار داشت:  رعایت مسایل بهداشتی و دیگر الزامات از جمله مسایل تغذیه‌ای و استانداردهای لازم باید در مرکز ماده(۱۶) مدنظر قرار گیرد.

 وی افزود: در این مرکز علاوه بحث نگهداری، درمان و بازتوانی معتادان متجاهر باید با نگاه بلندمدت برای مهارت‌آموزی و ایجاد شغل برای این افراد تدابیر لازم اتخاذ شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرداری ایلام به‌عنوان دستگاه بهره‌بردار، همه دستگاه‌های زیرساختی باید همکاری لازم را برای تکمیل خدمات زیرساختی مرکز ماده(۱۶) شهر ایلام داشته باشند تا این مرکز به زودی راه‌اندازی شود.

حسنی تصریح کرد: مدیریت و دستگاه‌های بهره‌بردار این مرکز شهرداری ایلام است و بحث بهداشت و درمان با دانشگاه علوم پزشکی و حفاظت با نیروی انتظامی است‌‌.

معاون استاندار ایلام بیان داشت: اعتیاد یک معضل بزرگ است و کسانی که درگیر اعتیاد هستند باید با راه‌اندازی این مرکز و مدیریت آن بتوانیم به آن‌ها کمک کنیم که در این راستا فضایی آماده شده که نیاز به تجهیز و تکمیل دارد و همه دستگاه‌های زیرساختی برای رفع نیازمندی‌های آن اعلام آمادگی کردند.

وی راه‌اندازی مرکز ماده(۱۶) را یکی از ضروریات مهم استان و یک کار ارزشمند برای کمک به جامعه ذکر کرد و گفت: هر کس در این مسیر کار کند به جامعه کمک کرده است، امیدواریم همه با این نگاه کمک کنند که این مرکز طبق زمان‌بندی تعیین شده راه‌اندازی شود.

حسنی عنوان کرد: خوشبختانه این مجموعه‌ای که برای مرکز ماده(۱۶) در نظر گرفته شده است دارای شبکه آب و برق و شبکه فاضلاب می‌باشد اما لازم است تجهیز شود و برآورد دقیق اعتباری برای کارهای زیرساختی و تجهیزات آن مشخص شود تا دستگاه‌ها براساس نیاز اعتباری کمک کنند.

در این نشست مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعتبارات مورد نیاز را برای تجهیز این مرکز به شهرداری ایلام به‌عنوان دستگاه بهره‌بردار و یا دستگاه‌های ناظر، نظیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان و بهزیستی استان اختصاص دهد‌.

مرکز ماده(۱۶) مرکز نگهداری، درمان و بازتوانی معتادان متجاهر موضوع ماده(۱۶) قانون مبارزه با مواد مخدر است که در راستای سیاست دولت و تاکیدات ریاست محترم جمهور این مراکز برای نگهداری، درمان و بازتوانی معتادان متجاهر راه‌اندازی می‌‌شود./م

بیشتر بخوانید: 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار