برای پیشگیری از آتش‌سوزی انجام شد:
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: به منظور پیشگیری از گسترش آتش سوزی‌های احتمالی پارک جنگلی آبگرم بیش از ۴۰ کیلومتر آتش‌بُر در این پارک ایجاد شد.
کد خبر: ۱۱۶۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰ 29 April 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ جلیل فرهادی در این خصوص اظهار کرد : ایجاد آتش‌بُر در پارک جنگلی آبگرم علاوه بر جلوگیری از گسترش آتش سوزی به دیگر نقاط جنگلی توان مقابله و کنترل حریق را نیز افزایش خواهد داد.

وی افزود: بی توجهی و سهل انگاری بعضی از افراد هنگام حضور در عرصه‌های جنگلی احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌ها را افزایش داده که با ایجاد آتش بُر، امکان گسترش حریق‌های احتمالی تا حد قابل توجهی در این مناطق کاهش می‌یابد.

فرهادی با اشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی در شهرستان بیان کرد: از کشاورزان انتظار می رود ضمن خودداری از آتش زدن کاه و کلش مزارع کشاورزی و باغ ها از رهاکردن شیشه و پلاستیک در عرصه های جنگلی و مرتعی که ممکن است بر اثر افزایش دما و تابیدن خورشیدن باعث ایجاد آتش سوزی شود، جدا خودداری کنند.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: منابع طبیعی ثروت خدادادی و متعلق به همه نسل‌ها است لذا از همه شهروندان انتظار می‌رود که در حفاظت و حراست از عرصه های ملی منابع طبیعی را یاری کنند.

فرهادی افزود: با توجه به حضور گسترده مردم عزیز شهرستان در طبیعت ضمن استفاده اصولی از این نعمت خدادادی از روشن کردن آتش مخصوصا در عرصه های جنگلی به خصوص تفرجگاه آبگرم که مستعد آتش سوزی است خودداری کرده و درصورت ضرورت پس از استفاده از آتش کاملا آن را خاموش کنند.

وی از شهروندان به عنوان همیاران یاد کرد و گفت: در صورت مشاهده هر گونه حریق در عرصه های منابع طبیعی با شماره ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی تماس بگیرید./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار