رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام گفت: واگذاری طرح‌های عمرانی - خدماتی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند، در صورت واگذاری به این بخش موجب صرفه‌جویی بیش از ۲۰ هزار و ۱۸۰میلیارد ریالی هزینه‌ها برای دستگاه‌های اجرایی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۳۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۷ 21 April 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ امین دوست‌محمدی" روز یکشنبه  اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده تعداد ۱۵ پروژه انتفاعی جهت تکمیل با مشارکت بخش خصوصی در استان شناسایی شده است.

وی افزود: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مذکور بالای ۵۲ درصد است که در راستای کاهش هزینه‌ها، دولت موضوع واگذاری پروژه‌های عمرانی در قالب ماده ۲۷ قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) را مورد توجه ویژه قرار داده و ساز و کار استفاده از این ظرفیت قانونی تنظیم و برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده است.

دوست محمدی یادآور شد: ویژگی بازر این پروژه‌ها انتفاعی و سودآوری آن‌هاست که تکمیل و بهره‌برداری از آن‌ها را با مشارکت بخش خصوصی توجیه می‌کند.

وی در خصوص تکمیل پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی نیز گفت: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی علاوه بر اشتغالزایی پایدار و افزایش نرخ رشد اقتصادی با توجه به اینکه محور فعالیت‌های بخش خصوصی سوددهی آن طرح ها است، زمینه تکمیل این طرح ها را با مشارکت بخش غیردولتی با کیفیت بهتر، زمان کمتر و صرف حداقل هزینه فراهم‌خواهد کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام، مهم‌ترین طرح‌های قابل واگذاری استان ایلام را برج هنر اسلامی شهر ایلام، تصفیه خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهرهای آبدانان و ملکشاهی، تأسیسات فاضلاب شهر ایلام و تأمین آب اراضی کشاورزی عنوان کرد./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار