مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: عملیات امدادرسانی‌ این جمعیت به افراد آسیب دیده در حوادث مختلف طی ۲ سال گذشته افزایش ۹۰ درصدی داشته است.
کد خبر: ۱۱۶۲۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۲ 15 April 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ حمزه محمدی مقدم  اظهار کرد: در ۲ سال گذشته نجات گران هلال احمر به ۸۴۷ حادثه مختلف امدادرسانی کرده که نسبت به مدت مشابه در این بازه زمانی بیش از ۹۰ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۳۰ درصد عملیات های امداد و نجات، ۹۰ درصد انتقال مصدومین به مراکز درمانی و ۶۳ درصد تیم های عملیاتی اعزام شده به حوادث نیز افزایش یافته است.

محمدی مقدم با بیان اینکه در دولت سیزدهم اقدامات زیرساختی مهمی با هدف تسهیل خدمت رسانی به مردم در هلال‌احمر استان انجام شده که بسیار چشمگیر و در دولت‌های گذشته کم سابقه بوده است، یادآور شد: از جمله این اقدامات تاسیس سه شعبه هلال احمر در شهرستان‌های بدره، هلیلان و چوار، احداث ۲ پایگاه امداد و نجات در پایانه مرزی مهران و سه راهی کارزان شهرستان سیروان، توسعه و تجهیز داروخانه جمعیت هلال احمر استان ایلام، احداث ۲ پروژه انبار امدادی شهرستان سیروان و انبار امدادی شماره ۲ حوزه معاونت امداد و نجات، احداث پروژه‌های مرکز تخصصی و فوق تخصصی هلال ایلام، خاکبرداری زمین پایگاه امداد و نجات کل سفید دره شهر، خاکبرداری زمین سایت اداری جمعیت هلال احمر شهرستان بدره، فاز دوم تکمیل اردوگاه امدادی آموزشی شهرستان ایوان و فاز تکمیلی مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام تاکید کرد: عملکرد اعتبار ملی جمعیت هلال‌احمر استان ایلام در ۲ سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۴۵۰ درصدی و اعتبارات استانی نیز رشد ۹۰۰ درصدی داشته است.

محمدی همچنین در خصوص عملکرد درآمدهای داخلی جمعیت هلال‌احمر استان ایلام گفت: درآمد داخلی در دو سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل ۲۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی از افزایش ۳۹ درصدی خدمات درمانی و دارویی در دو ساله دولت سیزدهم خبر داد و افزود: در طی ۲ سال گذشته بیش از ۸۷ هزار و ۷۵۰ نفر از انواع خدمات درمانی و دارویی مرکز جامع توانبخشی و داروخانه جمعیت هلال احمر استان ایلام بهره مند شدند که نسب به مدت مشابه دو سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافته است.

محمدی مقدم از افزایش ۱۸۰ درصدی ایجاد خانه‌های هلال در استان ایلام خبر داد و افزود: خانه‌های هلال با ارائه آموزش‌های امدادی و اصول ارائه خدمات داوطلبانه به همگان به ویژه جوانان، جذب و سازماندهی اعضا به منظور ارائه خدمات داوطلبی به نیازمندان در شرایط عادی و بحرانی، در سطح محلات شهری و روستاها تشکیل می‌شوند که دو سال گذشته ۸۴ خانه هلال در مناطق شهری و روستایی استان ایجاد شده که میزان رشد خانه‌های هلال استان چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی نسبت به مدت مشابه دو سال قبل افزایش ۱۸۰درصدی را نشان می دهد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: در حوزه آموزش نیز در ۲ سال گذشته بیش از سه هزار دوره آموزش های امداد و کمک های اولیه، عمومی، تخصصی و ضمن خدمت کارکنان در هلال‌احمر استان برگزار شده که بیش از ۱۴۶ هزار نفر از این آموزش ها بهره مند شدند و میزان این دوره‌های آموزشی نسبت به مدت مشابه قبل افزایش ۵۳ درصدی را نشان می دهد.

محمدی مقدم از ۹۰ میلیارد ریال مساعدت و کمک هزینه درمان به ۴۵۰۰ نفر از بیماران نیازمند، محروم و خاص در دو سال گذشته خبر داد و افزود: در این مدت ۲۴ میلیارد ریال وام بلاعوض خدمات حمایتی و درمانی به مددجویان پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه دوسال گذشته رشد ۷۳ درصدی، در اجرای کاروان‌های سلامت در مناطق محروم در همین مدت ۸۷ کاروان سلامت با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال و بهره وری ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر انجام شده و رشد ۹۳ درصدی، در طرح حامیان سلامت رشد ۳۵ درصدی، در طرح نیابت رشد ۱۱۶ درصدی، در طرح حمایت ماندگار رشد ۱۸ درصدی، در طرح هلال رحمت رشد ۷۸ درصدی ، در طرح ارمغان مهر رشد ۱۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه دو سال قبل نشان می دهد.

وی ادامه داد: در حوزه جوانان در دوسال گذشته در اجرای طرح های ملی نوروزی و شوق رویش با برپایی ۱۷ پست به بیش از ۱۳۰ هزار نفر و در طرح شوق رویش نیز به ۳۰ هزار نفر خدمت رسانی، رشد ۴۶ درصدی، تعداد کانون‌های فعال دانشجویی، دانش آموزی ،غنچه‌های هلال، تعداد برنامه‌های آموزشی و کارگاه‌های برگزار شده در حوزه جوانان و عضو گیری در رده‌های سنی جوانان و دانش آموزان رشد ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه گذشته داشته است./م 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار