مدیرکل جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به پیش بینی ۳۹۹ هزارتن گندم در این استان گفت: سال گذشته ۳۲۴ هزار تن گندم از کشاورزان استان به صورت تضمینی خریداری شده است.
کد خبر: ۱۱۶۲۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰ 15 April 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛  حشمت عزیزان در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام، اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ بیش از ۳۹۹ هزار تن گندم در استان تولید شده است که از این میزان گندم ۳۲۴ هزار تن به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی تولید گندم برای سال زراعی جاری در استان هم حدود ۳۹۹ هزار تن است، گفت: امسال تعدادی از مزارع گندم در دشت عباس و دهلران به دلیل بارش های رگباری در پایان سال دچار خسارت شده است اما انتظار می‌رود که همین میزان گندم در استان تولید شود.

مدیرکل جهادکشاورزی استان ایلام یادآور شد: خرید تضمینی گندم در استان از روز گذشته در استان با تشکیل ستاد برداشت غلات و کمیته خرید تضمینی گندم آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این کمیته در تمام شهرستان های استان تشکیل شده است، گفت: قیمت تضمین خرید گندم در سال جاری ۱۷۵ هزار ریال است.

عزیزان یادآور شد: ۳۰ فروردین سال جاری به عنوان روز ملی گندم در تقویم نامگذاری شده است که در این راستا جشن استانی گندم در شهرستان دهلران برگزار می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به آغاز خرید تضمینی کلزا در سطح استان، یادآور شد: تا کنون ۱۰ هزار تن گندم در سطح استان به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی تولید کلزا در استان برای سال جاری ۱۷ هزار تن است، ابراز کرد: سال گذشته ۶ هزار تن کلزا در استان تولید شده بود./م

بیشتر بخوانید

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار