با توجه به ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص خرید دانه‌های روغنی توسط بخش خصوصی مرتبط با کارخانجات روغن‌کشی و روغن نباتی‌، دانه‌های کلزای کشاورزان استان ایلام‌ به عنوان نخستین استان کشور ‌تحویل مراکز خرید شد.
کد خبر: ۱۱۶۲۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۵ 16 April 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ استان ایلام از کانون های تولید دانه کلزا در کشور است و نخستین استانی است که برداشت دانه در آن آغاز می‌شود.

مدیر بخش کشاورزی کشت و صنعت ماهیدشت اظهار کرد: با پیگیری‌های سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، از ۱۴ فروردین ماه، با استقرار ۴ مرکز خرید دانه کلزا توسط کشت و صنعت مدلل ماهیدشت در مناطق دشت عباس، موسیان، مهران و دهلران، عملیات تحویل دانه کلزا از کشاورزان ایلامی در بخش گرمسیری استان آغاز شد.

کیوان فرهنگ‌آسا افزود: با ساماندهی مناسب و استقرار پرسنل و سامانه خرید، عملیات تحویل دانه روغنی به‌طور روان جریان دارد و تا کنون ۷ هزار و ۷۰ تن دانه کلزا از کشاورزان ایلامی تحویل و به کارخانه ارسال شده است.

وی بیشترین میزان خرید دانه روغنی کلزا را از منطقه دشت عباس شهرستان دهلران به‌میزان چهار هزار و ۴۶۰ تن عنوان کرد و گفت: مراکز موسیان با ۷۵۵ تن، دهلران با ۱۸۰ تن و مهران با ۹۹ تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیر کشاورزی کشت و صنعت ماهیدشت اضافه کرد: تاکنون ۲۰ درصد از وجوهات دانه کشاورزان به ایشان پرداخت شده است و در بازه زمانی یک‌ماهه، مطالبات دانه کلزا تسویه می‌شود.

دانه کلزا دانه‌ای صنعتی و فسادپذیر بوده که ضرورت است به محض تحویل به کارخانه به مقصد ارسال شود.

انتظار می‌رود با عملکرد مناسب اجرایی کشت و صنعت ماهیدشت در تحویل و پرداخت وجه دانه کلزا، سطح زیر کشت این محصول در سال آینده افزایش یابد./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار