برنامه متمرکز بزرگترین محفل دانش‌آموزی جهان اسلام، در ایلام با حضور هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) مرکز استان برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۶۱۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۲ 09 April 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ این محفل باشکوه قرآنی، امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، با حضور دانش‌آموزان مقاطع مختلف به‌صورت متمرکز در شهر ایلام برگزار شد و شامل جز خوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح، قرائت و حفظ‌خوانی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در این محفل اظهار کرد: یکی از شاخص‌های اصلی فعالیت آموزش و پرورش ایلام در حوزه تعلیم و تربیت، آشنایی دانش‌آموزان با قرآن، معارف اسلامی و نشر ارزش‌های قرآنی، اسلامی و انقلابی است.

«علی درویشی» افزود: گسترش تربیت قرآنی به همراه آموختن علوم به ویژه علوم نوین، در حقیقت اهتمام ویژه به پرورش نسل های آینده و مجهز کردن آنان به تعلیم و تربیت متعالی است که گام برداشتن در این مسیر ضرورتی اجتناب ناپذیر برای کشور محسوب می شود.

وی تصریح کرد: این محفل بزرگ و باشکوه قرآنی همراه با دانش‌آموزان سراسر کشور و جهان اسلام، موجب انس و الفت دانش‌آموزان با قرآن کریم می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام خطاب به دانش آموزان گفت: نسبت به حفظ قرآن کریم تا می‌توانید تلاش کنید و برای یادگیری مفاهیم این کتاب آسمانی کوشش داشته باشید چرا که زندگی بر اساس مفاهیم قرآنی زیبایی‌ها و معنویت زیادی دارد.

درویشی تاکید کرد: ما باید اهمیت قرآن را در بدنه آموزش و پرورش گسترش دهیم و به دانش آموزان نیز آموزش دهیم.

بزرگ‌ترین محفل انس با قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان برگزار شد، این محفل قرآنی یادبود شهدای دانش‌آموز غزه امروز دوشنبه، بیستم فروردین‌ماه از ساعت ۹ در مدارس و مراکز دارالقرآن‌الکریم سراسر کشور در حال برگزاری است./م

 

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار