معاون هماهنگی عمرانی استاندار ا یلام :اگرچه آمار تصادفات نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش یافته اما انتظار داریم شهروندانِ عزیز هنگام رانندگی از عجله و شتاب در طول مسیر خودداری کنند.
کد خبر: ۱۱۶۰۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴ 28 March 2024

به گزارش تابناک ایلام :سعید هژبری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مسیرهای تردد مسافران نوروزی در شهرستان ایوان اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا روز گذشته، ۶۶ تصادف جرحی و فوتی رخ داده است.

وی، تصریح کرد: اگرچه آمار تصادفات نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش یافته اما انتظار داریم شهروندانِ عزیز هنگام رانندگی از عجله و شتاب در طول مسیر خودداری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از کاهش 10در صدی تلفات ناشی از تصادفات درون شهری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد مجروحین ناشی از تصادفات در استان تاکنون ۸۸ نفر است که این مورد نیز ۴۲ درصد کاهش داشته است.

هژبری با بیان اینکه ۲۷ دستگاه اجرایی در قالب ۱۲ کمیته در ستاد خدمات سفرهای نوروزی فعالیت می‌کنند، ادامه داد: ۲۵ نقطه حادثه‌خیز و پرتصادف در استان وجود دارد که ۱۶ نقطه از آنها به استان ابلاغ شده و تاکنون ۵ نقطه رفع خطر شده‌اند.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال ۴۲ خودرو به عنوان همیار پلیس فعالیت می‌کنند، ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۲۰ اکیپ ثابت و سیار در قالب ۲۰۰پرسنل و ۱۴۰ دستگاه ماشین‌آلات، هلال احمر با ۲۲ پایگاه ثابت و سیار که شامل ۴۴ خودرو و حدود ۱۷۵ نفر پرسنل، مرکز فوریت‌ها با ۳۲ پایگاه جاده‌ای شهری در قالب ۵۶ آمبولانس و ۲ اتوبوس آمبولانس و حدود ۵۰۰ نفر پرسنل در تعطیلات نوروزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام افزود: میراث فرهنگی استان ایلام با ۹۷۶ اثر ملی و ۲۶۴ مرکز اقامتی تاکنون پذیرای حدود ۱۲۰ هزار نفر از مهمانان نوروزی بوده و ۱۷ غرفه عرضه صنایع دستی نیز در نقاط مختلف استان ایجاد کرده است.

هژبری گفت: تشکیل جلسات راهبری کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای در تمام شهرستان‌ها، برخورد جدی و بدون اغماض با رانندگان متخلف و حادثه ساز، استفاده از مشارکت دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها؛ ایجاد توقفگاه و استراحت‌گاه در طول مسیرها برای رفع خواب‌آلودگی رانندگان، آمادگی پایگاه‌های امدادی با تمام ظرفیت در محورهای مواصلاتی، آماده به کار بودن پایگاه‌های اورژانس و فوریت‌ها در محورهای مواصلاتی و... از اقدامات صورت گرفته و یا در حال انجام هستند تا روند کاهشی آمار تصادفات حفظ شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام با تاکید بر اینکه آماده‌سازی و تنظیف ورودی و خروجی شهرها بر عهده‌ی شهرداری‌هاست، بیان کرد: با توجه به تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان، باید حرمت این ماه مبارک حفظ و تمام مساجد بین راهی، بقاء متبرکه، پارک‌ها و بوستان‌ها باید آمادگی پذیرایی از مهمانان نوروزی و مسافرین را داشته باشند.

وی با اشاره به نصب دوربین‌های کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی استان و پایش سرعت میانگین رانندگان، اظهار کرد: علاوه بر ثبت سرعت لحظه‌ای وسایل نقلیه توسط دوربین‌های کنترل تخلفات جاده‌ای، میانگین سرعت آنان نیز از لحظه عبور از یک دوربین تا دوربین بعدی به صورت هوشمند ارزیابی می‌گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام ادامه داد: با توجه به مشخص بودن فاصله دوربین‌ها با یکدیگر، مدت زمانی که برابر سرعت مجاز هر معبر باید بین دو دوربین طی شود به صورت هوشمند محاسبه و اگر کمتر از این زمان مسافت طی شده باشد به عنوان سرعت غیر مجاز احصاء و اعمال قانون انجام خواهد شد.

هژبری تصریح کرد: بر خلاف تصور برخی که معیار را فقط سرعت لحظه عبور از مقابل دوربین‌ها می‌دانند بایستی تذکر داد که اگر در فاصله بین آنها سرعت مجاز رعایت نگردد، رانندگان مرتکب تخلف سرعت غیرمجاز شده‌اند و به صورت هوشمند اعمال قانون خواهند شد./م

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار