سرپرست اداره استاندارد استان ایلام گفت: ۵۰ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد سال گذشته در این استان صادر و تمدید مهلت شد.
کد خبر: ۱۱۶۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳ 26 March 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ یادگار محمدی  اظهار کرد: از این تعداد ۳۰ فقره صدور و ۲۰ مورد نیز تمدید پروانه علامت استاندارد بوده است.

محمدی از ابطال ۱۵ مورد پروانه علامت استاندارد طی سال گذشته خبر داد و افزود: صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد از جمله تکالیف قانونی برای حصول اطمینان از رعایت الزامات استاندارد، استمرار کنترل کیفیت محصولات در واحدهای تولیدی تحت پوشش استان و ترغیب این واحدها به ارتقای کیفیت محصولات تولید شده بر اساس معیارهای سازمان ملی استاندارد، است.

سرپرست اداره کل استاندارد ایلام، تعداد واحدهای تولیدی دارای پروانه استاندارد در استان را ۱۱۷ مورد عنوان کرد و یادآور شد: کارشناسان این اداره کل به صورت مستمر به بازدید از خط تولید، مواد اولیه و شرایط نگهداری فرآورده، همچنین بررسی اسناد و مدارک مربوط به کالیبراسیون و آزمایشات انجام شده در واحد کنترل کیفیت شرکت می پردازند.

محمدی عنوان کرد: کارشناسان به طور تصادفی از کالاهای تولید شده جهت ارزیابی انطباق محصول تولیدی با استانداردهای ملی مربوطه، نمونه برداری کرده و در صورت داشتن شرایط مذکور و انطباق آزمایشات با استاندارد ملی مربوطه، صدور پروانه استاندارد انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از اصالت و اعتبار محصولات دارای نشان استاندارد درج شده روی محصول به هنگام خرید، کد ۱۰ رقمی ذیل علامت استاندارد روی محصول را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال تا با دریافت سریع پاسخ از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند./م

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار