رییس پلیس آگاهی فراجا؛
رییس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ پلیس آگاهی توفیق های مطلوبی را در زمینه کاهش سرقت ها کسب کرد، گفت: وقوع سرقت در کشور روند نزولی و کاهشی یافته و از ۱۷ درصد افزایش ابتدای سال به ۶ درصد در پایان سال کاهش یافت.
کد خبر: ۱۱۶۰۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۶ 23 March 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛  سردار "محمد قنبری" روز شنبه با حضور در استان ایلام اظهار کرد: سرعت العمل پلیس در بین وقوع سرقت، دستگیری مجرمان و کشفیات کاهش یافته و میزان کشفیات سرقت ها توسط پلیس در سطح کشور ۳۵ درصد و در ایلام ۶۹ درصد طی سال ۱۴۰۲ افزایش داشت.

وی افزود: پلیس با تمام توان با هدف کنترل وقوع سرقت ها به میدان آمده و اولویت پلیس جلوگیری از سرقت است تا مردم با خاطری آسوده و آرام به مسافرت های نوروزی خود بپردازند و در همه محورها نیروی گشت و کنترل پلیس فعال است.

سردار قنبری یادآور شد: پلیس تحرک های مجرمان سابقه دار سرقت را رصد و کنترل می کند و فرصت ارتکاب جرم از بزهکاران کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: افزایش کشفیات سرقت و دستگیری بزهکاران باعث کاهش بروز سرقت شده و فرصت ارتکاب جرم کاهش یافته است.

به گفته رییس پلیس آگاهی فراجا، یکی از طرح های مهم پلیس برای مجرمانی اعمال می شود که سرقت برای آنها پیشه و حرفه محسوب می شود و چهار و یا بیش از چهار فقره سابقه کیفری دارند.

وی توضیح داد: این افراد بزهکار به صورت هوشمند و الکترونیکی کنترل و در صورت ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر می شوند و این طرح در تهران بزرگ، نیروی انتظامی ویژه غرب تهران و کرج اجرایی شده است و به زودی در کل کشور اجرایی خواهد شد.

سردار قنبری بیان کرد: تقویت گشت های پلیس آگاهی از دیگر اقدامات فراجا در زمینه مقابله با بزهکاری سرقت است تا در سال جاری عرصه به سارقان تنگ شود.

وی در خصوص وقوع سرقت در استان ایلام هم افزود: وقوع سرقت در استان کاهش یافته و ایلام در تحقق و برنامه های مرکز برای کاهش سرقت و بزهکاری موفق عمل کرده است.

رییس پلیس آگاهی فراجا یادآور شد: میزان در ایلام میزان سرقت ها کاهش چشمگیر و محسوس داشته و وقوع سرقت های مهم در استان نیز ۲ درصد کاهش نشان می دهد./م

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار