کد خبر: ۱۱۶۰۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲ 23 March 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز شنبه ۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در نشست وبیناری شورای راهبری تصادفات و خدمات سفر که به ریاست  رییس‌جمهور برگزار شد، با تبریک ایام نوروز و ایام ماه مبارک رمضان، از رشد ۳۲ درصدی میزان اقامت گردشگران در استان خبر داد و گفت: در مقطع زمانی ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۱ الی ۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۲، ۴۱ هزار و ۴۶۲ گردشگر در استان اقامت داشتند که در مقایسه زمانی، این آمار از ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۲ الی ۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به ۵۴ هزار و ۴۴۰ نفر رسید که این مقایسه بیان‌گر ۳۲ درصد رشد میزان اقامت گردشگران است.

وی با قدردانی از صدا و سیما، رسانه‌ها و مجموعه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، افزود: سال گذشته از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان ایلام به عنوان استان نوظهور گردشگری در کشور شناخته شد.

 بهرام‌نیا اعلام کرد: بیش از ۲۶۴ واحد اقامتی و پذیرایی و مجتمع‌های گردشگری با ظرفیت اقامت ۵ هزار و ۳۳۱ نفر در شب برای گردشگران مهیا شده است.

وی اضافه کرد: شناسایی و نظارت ترافیکی ۲۵ نقطه حادثه‌خیر و پُرتصادف با مشارکت دستگاه‌های عضو ستاد در قالب همیار پلیس و ... منجر به کاهش ۳۳ درصدی تصادفات شد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام خاطرنشان کرد: برای تسهیل تردد گردشگران و همچنین در راستای کاهش تصادفات و سوانح جاده‌ای و حذف نقاط حادثه‌خیز، تونل شماره یک اربعین، در روزهای پایانی سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

بهرام‌نیا، آمار کل تردد استان تا ۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ را یک میلیون و ۱۴۹هزار و ۷۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: ۱۴ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، یک پایگاه هوایی و یک پایگاه کوهستانی آماده خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی هستند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام اضافه کرد: ۱۵ پست ثابت و ۷ پست سیار هلال احمر در استان فعال و ۱۴ آمبولانس و ۱۴ خودرو(ست‌نجات) و ۱۸۰ نفر پرسنل آماده خدمات‌رسانی به گردشگران نوروزی است.

وی اضافه کرد: از آغاز سفرهای نوروزی ۴۲ تور گردشگری از استان‌های تهران، اصفهان زنجان و کرمانشاه وارد استان شدند و از ۲۵ اسفندماه تا به امروز ۱۱۴ هزار و ۳۲۵ نفر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند که نشانگر ورود میانگین روزانه ۱۴ هزار نفر به کشور عراق است.

وی با قدردانی از وزیر کشور، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزیر راه و شهرسازی، گفت: سال گذشته ۸۱۶ چشمه سرویس بهداشتی در ۸ شهرستان و ۴۴ نقطه استان ایجاد شد که عمده این مجتمع‌های بهداشتی در اختیار گردشگران است.

 بهرام‌نیا از تشکیل ۲۴ تیم نظارتی مشترک با دیگر دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر و فعال کردن سامانه‌های رسیدگی به شکایات در استان خبر داد.

وی عنوان کرد: با تلاش همه‌جانبه شورای راهبری تصادفات و خدمات سفر، سال گذشته استان ایلام، در کاهش تصادفات و تصادفات منجر به فوت رتبه نخست در کشور را کسب کرد که امسال نیز با همین روند پیش خواهیم رفت. اکنون تعداد تصادفات درون شهری منجر به فوت صفر، و جرحی ۳۲درصد کاهش و در سفرهای برون‌شهری ۲۵ درصد کاهش تصادفات، ۲۵ درصد کاهش متوفی و ۲۵ درصد کاهش جرحی نیز به ثبت رسیده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام از حذف ۵ نقطه حادثه‌خیز استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: از مجموع ۱۶ نقطه حادثه‌خیز و پرتصادف استان، سال گذشته ۵ نقطه حادثه‌خیز برطرف شد.

وی عنوان کرد: همچنین در استان‌ ایلام امسال ۱۱۷ غرفه صنایع‌دستی فعال و ۱۰۰ واحد بوم‌گردی آماده ارایه خدمات و پذیرایی از گردشگران هستند.

استاندار ایلام با اشاره به تاکیدات وزیر کشور برای برپایی نمایشگاه و بازارچه‌های عرضه محصولات صنایع دستی، روستایی و سوغات محلی در ورودی تمامی شهرستان‌های استان، یادآورشد: خوشبختانه در ورودی ۷ شهرستان استان این بازارچه‌ها ایجاد و فعال شده و ۱۶ بازارچه و ۲۸۰ غرفه در استان در حال ارایه خدمات هستند.

وی در خصوص آمادگی فوریت‌های پزشکی استان ایلام، عنوان کرد: فوریت‌های پزشکی استان برای خدمات‌رسانی به گردشگران ۵۶ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس با ۵۰۰ نیروی عملیاتی اماده کرده است./م

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار