مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام با بیان اینکه کارخانه منگنز ملکشاهی در شهریورماه سال جاری کلنگ‌زنی شد،گفت: هم‌اکنون این کارخانه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کد خبر: ۱۱۵۶۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰ 03 March 2024

به گزارش تابناک ایلام؛  سعید رشنوادی در حاشیه بازدید از کارخانه منگنز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رسانه‌ها تأثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارند، اظهار داشت: گفتمان، رصد و پیگیری رسانه‌ها قطعاً در بحث اقتصاد کشور موثر است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار بعد از انقلاب،سه مجوز سرمایه گذار خارجی در دولت سیزدهم در استان ایلام اخذ شده است، افزود: یک شرکت روسی در دشت عباس دهلران، با 2 میلیارد و756 میلیون دلار در بُعد ذخایر نفتی و زیرزمینی سرمایه گذاری و سبب اشتغالزایی شده است، همچنین یک شرکت در شباب که 11/4 میلیون دلار در تولید نوشابه های گازدار و انرژی زا نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان در ادامه سخنانش گفت: همچنین یک شرکت چینی با موافقت اولیه 6/2 میلیون دلار،که تاکنون مجوز 5/4 میلیون دلار آن را از طریق وزارت اقتصاددریافت شده است.

وی با تأکید بر اینکه حضور سرمایه گذار خارجی در هر جای کشور و هر نقطه‌ای در استان ما مایه برکت است، افزود: حضور شرکت‌های سایر کشورها جهت سرمایه‌گذاری در کشورمان نشان از امنیت بالای ایران اسلامی دارد.

رشنوادی با بیان اینکه با حضور چنین شرکت‌هایی فرهنگ کار در جامعه ایجاد می شود، گفت: این شرکت‌ها با نظم و انضباط بسیار خوبی کار را پیش می برند.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد کارخانه منگنز توسط شرکت چینی در شهرستان ملکشاهی گفت:این شهرستان بواسطه شرایط جغرافیایی شانس کمی برای سرمایه گذاری داشت، اما با تلاش های استاندار و مسئولان اقتصادی استان این شرکت در ملکشاهی سرمایه گذاری کرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان ایلام با بیان اینکه تمام نیروهای این کارخانه بومی این منطقه استفاده شود، گفت: حضور سرمایه‌گذاران چینی در این شهرستان سبب شده که با شرکت‌های دیگر هم رایزنی و آنها را ترغیب به فعالیت و سرمایه گذاری در این شهرستان کنیم.

وی با بیان اینکه استان ایلام در سطح کشور حرف اول را در جذب سرمایه گذار خارجی دارد، گفت: این مهم سبب شده است که وزارت اقتصاد، شهرک‌های صنعتی استان را به عنوان پایلوت قرار دهد یعنی به هر سرمایه‌گذار خارجی بعد از مراجعه به سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد عنوان می‌شودکه بیشترین حجم سرمایه گذاری در استان ایلام است که این مهم آنها را ترغیب به حضور جهت سرمایه‌گذاری در این استان می کند.

رشنوادی در ادامه با اشاره به پیشرفت 50 درصدی کارخانه منگنز گفت: پیش بینی می شود تا پایان خردادماه این پروژه مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در صورت موفقیت فاز دوم 200 نفر اشتغالزایی انجام خواهد شد، افزود: این فاز منوط به نبود مشکل برای محیط زیست است./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار