امروز یکشنبه در چهارمین روز از دهه مبارک فجر طی دو مراسم جداگانه پروژه آبرسانی به روستای "دول گل" و پروژه اجرای خط انتقال آب چاه‌های دشت" محسن آب" به مخزن ذخیره شهر مهران با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، مدیر عامل آبفای استان و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۵۲۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۸ 04 February 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ امروز یکشنبه در چهارمین روز از دهه مبارک فجر طی دو مراسم جداگانه پروژه آبرسانی به روستای "دول گل" و پروژه اجرای خط انتقال آب چاه‌های دشت" محسن آب" به مخزن ذخیره شهر مهران با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، مدیر عامل آبفای استان و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش تابناک ایلام، پرویز ناصری مدیر عامل آبفای استان ایلام در مراسم افتتاح پروژه اجرای خط انتقال آب چاه‌های دشت محسن آب به مخزن ذخیره شهر مهران ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: آب شرب شهر مهران از طریق ۷ چاه آب عمیق که در منطقه محسن آب حفر شده، تأمین می‌شود.خطوط انتقال آب این چاه‌ها از جنس لوله‌های آزبست و فولادی به علت قدمت زیاد، فرسودگی و عبور از مسیر زمین‌های کشاورزی مشکلاتی را ایجاد می‌کرد و همچنین هر ساله با توجه به جاری شدن سیلاب‌های زمستانی در رودخانه گاوی شاهد قطع آب شهر مهران بودیم؛ بنابراین شرکت بر آن شد تا با اجرای پروژه خط انتقال جدید این مشکل را مرتفع کند
ناصری گفت: خط انتقال فولادی به قطر ۵۰۰ و ۲۰۰ میلیمتر به طول ۳/۵ کیلومتر از مسیر جدید اجرا شد که آب را به مخازن ذخیره آب (دو باب مخزن ۲۰۰ مترمکعبی) شهر واقع در پشت امام زاده سید حسن (ع) منتقل می‌کند.

وی تأکید کرد: با اجرای این خط لوله جدید ضمن تأمین آب پایدار، سالم و بهداشتی دو حلقه چاه آب شرب با آبدهی حداقل ۷۰ لیتر بر ثانیه در حالت خاموش و قطع استحصال آب قرار دارند که به‌موجب این عملیات تا میزان زیادی هم از هدررفت آب جلوگیری شده و هم از شدت مصرف انرژی کاسته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام تصریح کرد: برای انجام این پروژه میزان اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی از محل ردیف طرح آبرسانی به شهرهای مواجه با تنش آبی و ابرسانی به شهر مهران هزینه شده است.

دومین پروژه افتتاحی شرکت آب و فاضلاب استان در مهران، آبرسانی به روستای«دول گل» بود

مدیر عامل آبفای استان نیز در این مراسم گفت: با اجرای پروژه لوله گذاری خط انتقال آب ۱۰۰ میلی متری گالوانیزه به طول 6600 متر از محل اعتبارات شرکت ملی نفت ایران، مشکل آب آشامیدنی پایدار روستای دول گل شهرستان مهران رفع شده است.

ناصری افزوئ: برای آبرسانی به این روستا، از مخزن مادر مجتمع چالاب و چنگوله، 6600 متر خط انتقال آب ۱۰۰ میلی متری گالوانیزه به سمت روستا اجرا و با ربط شبکه توزیع به خط انتقال، این روستا از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شد.

وی، اعتبار هزینه شده جهت عملیاتی کردن این پروژه را ۶ میلیارد و 7۰۰ میلیون ریال برشمرد و خاطرنشان ساخت: با اتمام و راه اندازی این پروژه جمعیتی بالغ بر 105 نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهرمند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به اصلاح شبکه آب روستای دول گل با استفاده از اعتبارات طرح جهاد آبرسانی اظهار داشت: اصلاح شبکه این روستا با اعتباری بالغ‌بر ۲۵ میلیارد ریال، سال گذشته توسط قرارگاه محرومیت زدائی امام حسن مجتبی (ع) اجرا شده است.

هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام نیز در سخنانی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و قدردانی از مدیریت و کارکنان شرکت آب و فاضلاب گفت: امروز به برکت اقداماتی که در جمهوری اسلامی ایران توسط دولتمردان نظام انجام شده است خوشبختانه در شهرستان مرزی مهران نه تنها مشکل آب شرب نداریم  بلکه در ایام اربعین حسینی نیز مشکلی جهت تامین آب زوار نداریم./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار