۱۳ سایت اینترنت پرسرعت جدید در نقاط مختلف استان احداث خواهد شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: تا دهه فجر امسال نیز ۱۳ سایت جدید در نقاط مختلف استان احداث خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۴۲۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶ 11 December 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ علی کریمی  اظهار کرد: طی ۲ سال گذشته تا کنون ۸۶ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

وی افزود: در این بازه زمانی( ۲ سال گذشته) ۳۳ سایت جدید احداث و ۱۸ سایت نیز ارتقا فناوری یافته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام بیان کرد: تا دهه فجر امسال نیز ۱۳ سایت جدید در نقاط مختلف استان احداث خواهد شد.

کریمی از راه اندازی اولین سایت نسل پنجم اینترنت در استان امسال طی هفته گذشته خبر داد و یادآور شد: این سایت در محله جانبازان شهر ایلام راه اندازی شده است.

به گفته وی، تا پایان سال جاری حداقل سه سایت نسل پنجم اینترنت در سطح شهر ایلام احداث خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه اتصال اینترنت پرسرعت ( شبکه ملی اطلاعات) در سطح تمامی شهرهای استان ۱۰۰ درصد پیشرفت داشته است، یادآور شد: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان با برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام با بیان اینکه ۶ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات در استان فعالیت دارند، گفت: همچنین هشت شرکت در استان دارای مجوز شورای عالی انفورماتیک هستند که در مجموع یک هزار و ۷۰۰ نفر در این حوزه در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی تعداد فعالان حوزه فناوری و اطلاعات در استان ایلام را حدود هشت هزار نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر نیز ۳۶ مرکز دانشگاهی در حوزه ( آی. تی) در استان ایلام فعالیت دارند.

کریمی یکی از اولویت های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان را حمایت از رویدادهای استارتاپی و دیده شو بر شمرد و افزود: اگر افرادی تحت حمایت نهادهای حمایتی باشند و ایده‌ای در زمینه های فناوری و اطلاعات داشته باشند حمایت های لازم در این خصوص انجام می شود و همچنین از رویدادهای دانش آموزی در حوزه فناوری و اطلاعات نیز حمایت خواهد شد.

وی بیان کرد: این افراد می توانند با مراجعه به پارک علمی و فناوری ایده های خود را ارائه دهند و اگر توان مالی لازم برای اجرایی کردن طرح خود را نداشته باشند از ایده آنان به صورت صفر تا صد برای ارائه در رویدادهای استارتاپی و یا تجاری سازی حمایت مالی می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام خاطرنشان کرد: در استان ایلام شرکت هایی که از طریق ساخت نرم افزارها و اپلیکیشن ها اقدام به تولید محتوای مورد نیاز می کنند نیز حمایت می شود که در استان در این بخش ۱۴ نفر و چهار شرکت فعال شده است.

کریمی با اشاره به اینکه حمایت از شتاب دهنده های استانی نیز در دستور کار این اداره کل قرار دارد، یادآور شد: چهار شرکت شتاب دهنده در استان ایلام فعالیت دارند که در این راستا در امر تسهیل گری در صدور مجوز و ارائه تسهیلات از این شرکت ها حمایت می شود./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار