مدیر شیلات ایلام از پیش بینی برداشت ۱۱ هزار تن انواع آبزیان از مزارع پرورش ماهی این استان با رشد ۱۰ درصدی برای سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۷۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ 19 September 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ رضا سلیمانی اظهار کرد: استان دارای ۲۶۵ طرح پرورش ماهی سردآبی و گرم آبی و تعاونی صیادی است که در این مزارع آبزیانی چون "قزل آلا"، "کپور" و گونه های بومی پرورش داده می شود.

وی افزود: یکی از مهمترین طرح های شیلات استان طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه پشت سد سیمره با ظرفیت ۲ هزار تن و ۲۱ طرح پرورش ماهی در قفس است.

سلیمانی یادآور شد: برنامه افزایش و توسعه این طرح در دریاچه سدهای سیمره و دویرج در دست اقدام است و عمده تولید ماهیان سردآبی در "سراب کلم بدره"، "سراب کلان سیروان" و "سراب میمه دهلران" انجام می گیرد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری نیز به منظور حمایت از گونه های بومی و تداوم اشتغال صیادان بیش از ۱۰۰ هزار قطعه بچه ماهی "شیربت" و "بنی" در سد دریاچه سیمره رهاسازی شد.

سلیمانی اضافه کرد: عمده برنامه های مدیریت شیلات در استان ایلام توسعه آبزی پروری از جمله پرورش ماهی در قفس در سایر سدهای استان، مکانیزه کردن مزارع پرورش ماهی به منظور افزایش تولید در واحد سطح، رهاسازی بچه ماهی در منابع آبی استان و تامین سرمایه در گردش واحدها است.

مدیر شیلات ایلام یادآور شد: همچنین از طریق یک شرکت دانش بنیان اجرای طرح نوین آبزی پروری به روش مدار بسته با ظرفیت پرورش ۱۵ تن آبزی و صرفه جویی ۹۰ درصدی آب عملیاتی شده است./م

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار