درطول ۲ سال گذشته محقق شد؛
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از رشد ۶۲ درصدی تولید گاز اتان از مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تا مرداد ماه ۱۴۰۲ در این پالایشگاه خبر داد وگفت: محصولات تولیدی این شرکت از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون رشد قابل توجهی داشته است.
کد خبر: ۱۱۲۲۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶ 23 August 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ " روح اله نوریان" بمناسبت بزرگداشت هفته دولت با بیان اینکه پالایشگاه گاز ایلام با تکیه بردانش بومی و متخصصان داخلی موفق به افزایش تولید در طول ۲ سال گذشته شده است، افزود: میزان تولید گاز طبیعی در همین دوره ۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت در تولید گاز اتان ارسالی به صنایع پائین دستی رشد ۶۲ درصدی در طول دو سال داشته است، اظهار داشت:این افزایش متاثرازبهبود قابلیت اطمینان این پالایشگاه و استمراردرارسال خوراک به مجتمع پتروشیمی ایلام بوده است.

نوریان با بیان اینکه این مجموعه در تولید محصول گاز مایع نیز رشد ۳۷ درصدی در این ۲ سال تجربه نموده و در تولید گوگرد نیز شاهد رشد ۶ درصدی بوده است، تصریح کرد: افزایش محصولات تولیدی در راستای تکیه به خودکفایی و تحقق اهداف نامگذاری در طول ۲ سال گذشته بوده است .

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در بخش دیگری از سخنانش به انجام پروژه های سرمایه ای اشاره کرد و گفت: این پروژه ها شامل اجرای بتن مسلح محوطه تجمع گوگرد کلوخه واحد دانه بندی گوگرد، ساخت تجهیز جدا کننده آب از محصولات ارسالی از واحد تری اتیلن گلیکول به واحد بازیافت گوگرد، اصلاحیه سیستم لوله و اتصالات کمپرسورهای هوا، ساخت، نصب و راه اندازی پکیج تولید نیتروژن، فاز اول سیستم حفاظت الکترونیک،اصلاحیه سیستم های اعلام و اطفاء حریق، ارتقاء و بروزرسانی سیستم کنترلی و تجهیزات بویلر فشار پایین، اجرای حصار کشی پیرامون مشعل اصلی و بازچرخانی آب خروجی سیستم تصفیه پساب بوده است.
نوریان با اشاره به طرح های کلان پالایشگاه در راستای افزایش بهره وری و بهینه سازی و پایداری تولید، اظهار داشت: طرح جمع

آوری گازهای فلر با هدف کاهش رو به صفر گازهای مشعل، پروژه رفع مشکلات دمایی واحد های شیرین سازی گاز، پروژه احداث تصفیه خانه بر روی آب مصرفی سد گلال و احداث بویلر بازیافت حرارتی برای استفاده از گازهای گرم خروجی دودکش توربین های گازی از مهمترین طرح های در دست اقدام این پالایشگاه گازی می باشد که برای انجام آنها و سایر پروژه‌های سرمایه ای این شرکت بیش از ۵۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار