مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام:

مشترکان بدمصرف برای ۱۵ خانوار محدودیت تأمین برق ایجاد می کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت:در بین مشترکین کسانی هستند که ۱۵ برابر الگو مصرف می کنند که این رفتار تأمین برق را برای دیگران محدود می کند.
کد خبر: ۱۱۱۸۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰ 05 August 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ ولی الله ناصری مدیر عامل شرکت برق بیان داشت: در بین مشترکین کسانی هستند که ۱۵ برابر الگو مصرف می کنند قطعا این گونه رفتار مصرف، تأمین برق را برای دست کم ۱۵ خانواده دیگر در اوج گرما محدود می‌کند.
 
وی افزود: امسال با ۶ تا ۸ درصد رشد مصرف در بخش خانگی و تجاری مواجه هستیم که این عدد سه تا ۴ برابر رشد مصرف برق در یک سال است. این امر موجب فشار بیش از حد به شبکه برق، ناترازی های احتمالی، خطا در تجهیزات و خروج برخی خطوط در این ایام در اوج بار ظهرگاهی می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام ادامه داد: از همشهریان عزیز تقاضا داریم برای جلوگیری از هر گونه مشکل در شبکه، نسبت به کاهش ۱۰ درصدی مصرف در این ساعات اقدام کنند.

ناصری ضمن تقدیر از مشترکینی که نسبت به رعایت الگوی مصرف اهتمام دارند تصریح کرد: بیش از ۷۵ درصد مشترکین در رده الگو تا ۱.۵ برابر الگو هستند و باقیمانده از منظر ما در این شرایط حساس، پر مصرف حساب می شوند. وقتی مشترکی ۱۵ برابر الگو مصرف می کند قطعا و‌ دست کم برای ۱۵ خانواده دیگر محدودیت تأمین برق پایدار ایجاد می شود.

وی ادامه داد: طلایی ترین ساعات مدیریت مصرف، ساعت ۱۰ تا ۲۲ است و پر مصرفی در این بازه زمانی توازن تولید و مصرف را بر هم می زند.

مدیرعامل شرکت برق استان گفت: در حال حاضر بیش از هر وقت دیگر باید به فکر همدیگر باشیم و باور داشته باشیم رفتار مصرف ما بر روی دیگر هم نوعانمان تاثیر گذار است چرا که ناترازی را فقط با مدیریت مصرف می توان کنترل کرد.

این مقام مسئول اطمینان داد، در حوزه اداری و صنعتی نهایت اقدامات پیشگیرانه برای کاهش مصرف انجام شده است و در این خصوص بیان کرد: بیشترین و سختگیرانه ترین بازدیدها را از ادارت دولتی داشته ایم و بی تعارف با ادارت پر مصرف در ابتدای طرح برخورد شده است.

ناصری با ابراز امیدواری از اینکه هفته های پیش رو از گرمای بی سابقه هوا کاسته شود، اظهار داشت: رعایت سه اصل مهم و کلیدی در این ایام گرم سال تنظیم دمای محیط بر روی ۲۴ تا ۲۶ درجه، استفاده از دور کند کولر آبی و جابه جایی مصارف سنگین به ساعات غیر پیک می تواند نقش مهمی در رفع محدودیت های تامین برق برای همه مردم داشته باشد./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار